Svým výkonem proti juniorce Dukly Praha určitě zaujal. Stejně jako v létě na testech v Čížové. „Jenže se nedohodly kluby, takže z přestupu sešlo," říká fotbalista Alexander Fedorkiv.

V Roudném, se kterým postoupil do divize a také hned po jedné sezoně sestoupil, už zůstávat nechtěl. „Nějak jsem se tam s vedením nedohodl. Měla zájem Hluboká, šel jsem za trenérem panem Lovičkou. Jsem tam spokojený," říká o půlroku v krajském přeboru.

Trenér Dejmal avizoval, že by chtěl kraj zálohy vyztužit, i proto Fedorkiv přišel na zkoušku do FC Písek. „Mně bylo řečeno, že jsem tu na zkoušku, možná ještě příští týden. Pokud se jim budu líbit a domluvíme se na podmínkách, tak bych byl rád, kdybych tady zůstal," říká.

Nejsou to jeho první námluvy s píseckým klubem. „V létě před rokem a půl, ještě když se tu hrála ČFL, tak jsem tu byl z Roudného taky v přípravě," přibližuje.

Písek je na třetím místě divize. Pro krajního záložníka by to byl další posun v kariéře. „Nezáleží jen na mně. Já bych to určitě zkusit chtěl. Ale uvidím, co na to Hluboká. V zimě odešli už tři hráči základní sestavy," upozorňuje.

Že by nezapadl do náročného stylu trenéra Dejmala, se nebojí. „Naběháno mám dost," usmívá se sympatický záložník Alexander Fedorkiv.