Od prvního přípravného zápasu píseckého týmu se moc nečekalo, ale opak byl pravdou. Oboustranně se hrál pohledný a svižný fotbal, padlo sedm pěkných gólů, takže přítomní diváci byli spokojeni. Fanoušci se přišli podívat na zápas hlavně proto, aby viděli v akci nové akvizice domácího celku. V prvním poločase byli hostující mladíci pohyblivější, dařila se jim kombinace, domácí se na hřišti s pěti nováčky v základu nějakou dobu hledali.

Úvodních dvacet minut zápasu se hrálo převážně jen mezi šestnáctkami, k ohrožení branek se hráči moc nedostávali. Až ve 24. min. se do slibné příležitosti dostal hostující Pasecký, ale míč z jeho kopačky skončil nad brankou. Za dvě minuty na druhé straně po chytré přihrávce od Řezáče střílel Ježdík hned z první rovněž nad soupeřovu branku. Ve 33. min. sraženou střelu Voráčka brankář hostí Coufal pohotově kryl.

Ve 35. min. zahrávali hosté trestný kop a Otepka krásnou střelou vymetl levou šibenici branky domácího týmu – 0:1. Ve 36. min. písecký gólman Rondzik zneškodnil dělovku Hrachovce. O dvě minuty později po pěkné akci domácích netrefil M. Held hlavičkou Coufalovu branku. Ve 39. min. srovnal Řezáč pěknou hlavičkou na 1:1. Ve 41. min. brankář Rondzik nadvakrát kryl střelu Kaduly. Dvě minuty před odchodem hráčů do šaten k přestávce rozehrál Otepka z pravé strany trestný kop, přesně našel Kadulu, jenž přesnou hlavičkou překonal chybujícího Rondzika – 1:2.

Do druhé poloviny zápasu nastoupili domácí s výrazně pozměněnou sestavou. V 53. min. rozehrál Ježdík rohový kop a hlavičku Zušťáka vyrazil jeden z hostujících hráčů z brankové čáry do bezpečí. V 55. min. střelu Zušťáka brankář hostí chytil. V 56. min. si domácí obrana vybrala oddechový čas, hosté podnikli rychlý brejk, na jehož konci byl úspěšný střelec Pasecký – 1:3.
Inkasovaný gól domácí fotbalisty řádně nabudil a začali mít herně navrch. V 67. min. pěknou střelu Němce brankář Dynama vyrazil. V 72. min. byl už Zušťák úspěšnější a snížil na 2:3. A v 74. min. po závaru před brankou hostí se dělovkou prosadil Horák, který srovnal na 3:3.

V 79. min. nedosáhl Němec na malém vápně na pěkný centr Horáka a neprosadil se ani Zahrádka v souboji proti padajícímu gólmanovi. V 84. min. předvedli domácí krásný signál: Ježdík rozehrál trestný kop, na pravé straně našel rozběhnutého Zušťáka, jenž poslal hlavou balon před branku na číhajícího Němce a ten dorazil míč do sítě – 4:3. Ještě v 87. min. Ježdík z dalšího trestného kopu jen těsně minul cíl.

Hlasy trenérů 
po utkání

Ondřej Prášil, FC Písek:
„Sice jsme vyhráli, ale naše hra nebyla bez chyb. Tímto zápasem jsme zakončili dvoudenní náročný tréninkový blok, a tak byla na hráčích vidět únava. Jsme ve stádiu zkoušení několika nových fotbalistů, takže zápas splnil svůj účel. Duel nám ukázal, kde máme slabší stránky a kde bychom mohli být silnější. Každý z kluků si zahrál jeden poločas, vstřelili jsme čtyři branky, přesto máme v dalších dnech a týdnech na čem pracovat."

Jiří Lerch, Dynamo České Budějovice jun.:
„Podle mého názoru to bylo oboustranně kvalitní utkání, akorát, že se na nás trochu projevila mladistvá nerozvážnost, když jsme třikrát pomohli soupeři lacino skórovat. Mohli jsme i vyhrát, přesto musím říct, že jsem spokojený s výkonem, jaký jsme proti Písku předvedli. A musím za něj naše hráče pochválit."

FRANTIŠEK BOŘÁNEK