Bod v Zápech byl pro písecké  fotbalisty velkou motivací do domácího utkání se soupeřem z horní poloviny tabulky. Na hřišti to ale bylo vidět jen první půli, kterou vyhráli 1:0, po přestávce se vše otočilo proti nim.

Úvod zápasu patřil hostům. Ti dobře kombinovali a často se dostávali na dostřel písecké branky. Domácí hráli nervózně, často ztráceli míče, a tak brankář Satrapa byl v neustálém ohrožení. Až v 10. min. Jihočeši poprvé zahrozili, přímý kop Malého ale minul soupeřovu branku.

Ve 14. min. Satrapa skvěle zachránil po velké šanci Bárty. Ve 20. min. pálil Sladký z 25 metrů těsně mimo domácí branku. Za minutu mohl na druhé straně  skórovat Valenta, ale brankář hostí Houdek skvěle zakročil.

Ve 27. minutě po přihrávce zprava od Huni střílel hned z první domácí kapitán Zušťák těsně vedle tyče. Za dvě minuty hlavička Bezděky o centimetry minula Satrapovu bránu. Ve 42. min. utekl Huňa po pravé straně, přesně přihrál před branku Zušťákovi a ten jen nastavil nohu – 1:0.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivně, hned ve 46. min. měl obrovskou šanci ke skórování Zušťák, ale Houdek byl proti. Poté byl k vidění oboustranně neurovnaný fotbal, který diváky moc neuspokojil. Až v 57. min. se pěknou akcí prezentoval Mašát, jenž se pokusil technickou střelou z vápna překvapit Houdka, jenže poslal balon těsně nad branku. V 67. min. diváci zatleskali akci domácích hráčů, kterou zakončil střelou zblízka Zušťák, ale gólman Houdek super zákrokem svůj tým zachránil.

A pak přišla 74. min., kdy po trestném kopu hostí Satrapa nedosáhl na míč, ten se odrazil od břevna na zem a písečtí hráči jen ztrnule přihlíželi, jak Růžička z jasně ofsajdové pozice pohodlně srovnal na 1:1. Marné byly protesty domácích hráčů u asistentky rozhodčího Simmerové, ta si stála na svém, že vše bylo v pořádku. A tak hlavní Schröter gól uznal a navíc dal Zušťákovi žlutou kartu. Bohužel podobných situací už v Písku zažili na podzim několik, obrana proti nim zřejmě neexistuje…

Přesto domácí zvedli hlavy, v 82. min. po centru Malého měli možnost skórovat  Huňa a Zušťák, ale nic z toho. Kalich hořkosti dopili domácí v 87. min.: Matas zdálky vystřelil, míč nešťastně proklouzl pod tělem gólmana Satrapy a doputoval až do sítě – 1:2.  Dvě minuty nato mohl vyrovnat  Mašát, jeho falšovaná střela však jen o kousek minula cíl.

„V hodnocení zápasu budu velice stručný. Chtěli jsme doma vyhrát, po prvním poločase jsme byli k tomu cíli velice blízko, ale ve druhé části utkání jsme nejen vlastními chybami o vítězství přišli, " uvedl po zápase písecký trenér Jaroslav Kostka a dodal, že výkon některých hráčů je pro něj obrovským zklamáním.

Branky: 42. Zušťák – 74. Růžička, 87. Matas. ŽK: Basaraba, Zušťák, Malý – Růžička. Fauly 10:16, rohy 3:8, střely 3:6, mimo 6:7. Diváci: 310. Rozhodčí: Schrö᠆ter – Martínek, Simmerová.

Písek: Satrapa – Motejzík, Hájovský, Holub, Jendruščák – Huňa, Malý, Basaraba (90. Krejčí), Mašát – Zušťák, Valenta.