Zatímco domácím prakticky už o nic nešlo, neboť se ani v případě výhry nemohli již posunout ze šesté příčky, tak medvědi usilující o pozici v elitní čtyřce, a tím výhodnější nasazení a začátky na vlastním ledě pro nadcházející play off, potřebovali bodovat, což se také podařilo.

Milevsko - Č. Krumlov 5:6 po náj. (1:2, 2:1, 2:2)

První vzájemné utkání pod krumlovským zámkem přineslo bohatou gólovou úrodu a výhru slavojáků v poměru 6:3 – a podobně tomu bylo i v odvětě. Do vedení šli tentokrát Milevští, a to už po necelých dvou minutách hry. Medvědům se pak podařilo dvěma slepenými góly v rozmezí 16. až 17. minuty průběžný stav otočit. A když se pak po pěti minutách hry ve druhé dvacetiminutovce poprvé trefil i matador Roman Uhlíř, jenž zvyšoval na 1:3, tak to vypadalo nadějně. Jenomže závěr druhého dějství hostům nevyšel, dvakrát inkasovali a po sedmi minutách v poslední části už měli naopak dvoubrankové manko – 5:3. V závěru však krumlovští trenéři zredukovali sestavu na dvě pětky – a výsledek se dostavil. Prapor hostů držel kanonýr Roman Uhlíř, jenž v rozmezí 49. až 55. minuty zkompletoval svůj hattrick a nasměroval utkání k samostatným nájezdům.

V penaltové loterii, v níž tentokrát na straně Slavoje dostali příležitost neobvyklí exekutoři, hosté první dva nájezdy v pořadí Klíma a Zdeněk Uhlíř s přehledem proměnili, domácí byli ze tří možností úspěšní pouze jednou, a tak už ani neúspěch Štěrby medvědům nevadil, neboť počtvrté v sezoně připisovali po nájezdech bonusový druhý bod.

Fakta – branky: 2. Fořt (Pešta), 27. Nevolný (Pouch), 39. Novotný (Nevolný), 46. Pouch (Nevolný), 47. Bartůněk – 16. Kadlec (R. Uhlíř), 17. Klíma (Z. Uhlíř, M. Lukeš), 25. R. Uhlíř (Příchovský), 49. R. Uhlíř (Klíma, M. Lukeš), 55. R. Uhlíř (Kadlec), rozhodující nájezd Z. Uhlíř, vyloučení 8:11, využití 2:2, rozhodčí: Grochal – Mitál, Horažďovský, 300 diváků.

Sestava Slavoje Č. Krumlov: R. Lukeš – Šalanda, Štěrba, Machálek, Čížek, Matlášek, Šimek (21. Gallistl) – M. Lukeš, Z. Uhlíř, Klíma – Kadlec, R. Uhlíř, Unger (15. Příchovský) – J. Fučík, Svěchota, Marek.

„Vzhledem k okolnostem jsme šli do zápasu uvolnění. Cílem bylo nedostat moc gólů a prosazovat se v útoku. Dělali jsme ale velké množství chyb v defenzivní činnosti, což není dobrý signál před play off," upozorňuje krumlovský trenér Kamil Šťastný a ještě dodává: „Z první pětky v tabulce jsme sice dali jako druzí nejvíc gólů, ale máme také nejvíc inkasovaných branek. Na obranu se musíme zaměřit."

Další výsledky 22. kola KLM: Veselí – Strakonice 5:2, Žirovnice – David servis Č. Budějovice 3:8, Humpolec – Soběslav 4:0, Vimperk – Hluboká 2:4, Tábor B – Písek 4:3 po nájezdech.

S kým ve čtvrtfinále?

Českokrumlovští medvědi završili základní část krajské ligy s bilancí dvanácti výher, čtyř vítězství na nájezdy, jedné prohry v penaltách a pěti porážek, z čehož rezultuje jejich umístění na čtvrté příčce konečné tabulky – a ve čtvrtfinále by je tedy čekalo páté béčko Tábora…

Tento stav je ovšem neoficiální, neboť včerejší zasedání STK rozhodovalo o tom, zda se naplní ještě jiný scénář. Budějovickému David servisu totiž hrozilo kontumování čtyř utkání za neoprávněné starty Františka Mrázka, a to včetně vítězného zápasu s Krumlovem. Potom by se pořadí v popředí tabulky ještě notně promíchalo.

„Písek zůstane na svých, protože s David servisem inkriminovaný zápas vyhrál, ale my bychom kontumací a odpočtem bodů u obhájce poskočili na první místo. Jestli to tak dopadne, tak budeme ve čtvrtfinále hrát s Humpolcem," přibližuje kouč Šťastný.

Krumlovští medvědi každopádně odstartují letošní play off v domácím prostředí, a to tento pátek 13. února od 19 hodin. V předpokládaném souboji s týmem z Vysočiny jsou favority, byť v základní části nebyli proti Humpolci stoprocentní. První duel venku sice vyhráli jasně 6:3, ale domácí odvetu dotáhli k výhře 5:4 až po samostatných nájezdech (pozn. – do tábora medvědů se před play off ještě v týdnu vrátíme).