A pět nula je dost. Trenéra Ondřeje Prášila ale víc než vysoký výsledek trápí střelecká nemohoucnost hráčů. Aby ne, vždyť před sezonou sliboval útočný fotbal. „Horší je, že jsme poslední tři utkání gól nedali. Dokážeme si vypracovat šance, ale využít je neumíme. Když nabídneme podobnou příležitost soupeři, tak jsem hned potrestaní," všímá si.

Stejně jako v domácím utkání s Vltavínem nevyužili Jihočeši v Jirnách ani ty nejvyloženější šance. „Pět gólů jsme dostali, ale mohli jsme alespoň tři dát. Franta Němec dal břevno, měl tam hlavičku ze slušné pozice, Kalášek byl na penaltě, projel mu míč mezi nohama," lomí rukama.

Pět gólů nehází jen na slabou defenzivu. „Obrana nic moc, ale v útoku jsme také neudělali nic," ví Prášil.

Už před sezonou se vědělo, že Písek čeká hned na začátku soutěže vražedný los. První dvě kola zvládl se ctí, debakl v Jirnách ale může nalomit psychiku hráčů třetiligového nováčka. „To bude nejdůležitější, na tom musíme hodně zapracovat. Protože co se týká hry, tak ta není tak špatná," míní písecký lodivod.

A argumenty mu dal do ruky výkon na začátku druhé půle. „Ve druhém poločasu jsme nepustili Jirny za půlku. Pak ale z brejku dali domácí třetí gól, který kluky zlomil. Ale dokázali jsme si, že fotbal hrát umíme. Teď jde o to, abychom si věřili. Aby ten výsledek s námi nezacloumal," ví Ondřej Prášil.

Pomoci hlavně s koncovkou by mohl týmu veterán Jan Zušťák, který se dostává do potřebného zápasového rytmu po operaci kolena. „Honza má za sebou šestadvacet gólů z minulé sezony. To hovoří za vše. O víkendu byl hrát s béčkem, potřebuje se dostat do zápasového tempa. Nebrali jsme ho sebou do Jiren, abychom ho dávali na dvacet minut do rozhodnutého zápasu, ale zahrál si v Oseku celý zápas. To je pro nás důležitější, aby se dostal do herní pohody," vysvětluje.

Obrana výkonem propadla. Pětka na jejím kontě rozhodně není dobrou vizitkou. Pro domácí utkání s Chrudimí přijdou změny. Ty budou ale vynucené, protože krajní obránce Sajtl dostal v Jirnách červenou kartu.

Protože trenér Prášil moc variant, koho postavit na kraj obrany, nemá, musel vybrat nejpohyblivějšího stopera – Patrika Basarabu. „Nastupoval tam už i v divizi, asi to vyřešíme tímhle způsobem, jiných možností moc nemáme," přitakává.

Jirenský Teplý dal Jihočechům čtyři góly, byl jednoznačně nejlepším hráčem utkání. „Tým Jiren není hvězdný, ale poskládaný je slušně. Mají zkušenou obranu, vpředu Teplý, který nám dal čtyři góly, je devadesátý třetí ročník, takže mladý kluk. Na jeho příkladu bychom si měli uvědomit, že máme mladé hráče, ale když on je mladý a dokáže dát čtyři góly, tak my také nesmíme pořád říkat, že máme mladé mužstvo a nějak tím omlouvat to, že neumíme dát gól. Musíme se také umět prosadit," burcuje tým na dálku trenér Prášil.

První poločas skončil 0:2, tam se rodilo pozdější vysoké vítězství domácích. „V první půli byly Jirny důraznější v osobních soubojích. Připravujeme se na to, že osobní souboje jsou gró fotbalu ve třetí lize, ale nezvládáme je. Odehrajeme si souboj a soupeře to moc nebolí," všímá si kouč a pozitivněji doplňuje: „Ale ve druhém poločasu kluci ukázali, že umí přitvrdit. Ukázalo se, že tu třetí ligu hrát můžeme. Že to bude cesta trochu delší, to asi vypadá," uvažuje Ondřej Prášil.