"Zranění Michala Rendly v závěru minulé sezóny nám způsobilo několik dalších vrásek na čele, protože přišlo v nevhodný čas, ale takový už je fotbal. Dlouho se nevědělo, jestli půjde Michal na operaci či nepůjde, navíc tomuto hráči po sezóně skončilo hostování v Písku, kam přišel z Čáslavi," vrací se ještě k minulé sezóně trenér píseckého A-týmu Ondřej Prášil.

Vedení FC Písek bylo s Michalem Rendlou v neustálém kontaktu a zajímalo se o jeho zdravotní stav. Určitě si všichni přáli, aby se zkušený fotbalista brzy uzdravil a klub tak mohl jednat o jeho dalším působení u Otavy. Ne však o dalším hostování, ale aby se Michal Rendla přesunul k Otavě natrvalo.

"Po úspěšné léčbě se Michal Rendla vrátil do Písku a již dva týdny s námi naplno trénuje. Po dohodě s panem Milanem Nouskem starším a sportovním ředitelem klubu Jindřichem Dejmalem jsme se dohodli na tom, že máme velký zájem o služby tohoto fotbalisty. A tak se Michal Rendla stal v minulých dnech kmenovým hráčem klubu FC Písek," říká spokojeně Ondřej Prášil.

Návrat Michala Rendly do zápasového vytížení nechtějí v Písku uspíšit. Prakticky čtyři měsíce byl tento hráč bez fotbalu, což mu nedovolilo zraněné koleno, a tak na svoje první utkání po skončené rekonvalescenci si ještě musí nějakou dobu počkat. Jak se říká, nic se nesmí uspěchat.

"Michal Rendla nehrál fotbal několik měsíců, takže nyní ho budeme připravovat na jeho možný návrat do sestavy. Myslím si, že začne v našem béčku, aby se dobře rozehrál a získal zpět potřebnou jistotu a znovu okusil zápasovou atmosféru. On sám musí začít věřit svým nohám, je potřeba, aby se ujistil, že je všechno v pořádku. Není to jenom o samotném kolenu, ale i o hlavě hráče. Po každém takovém zranění má fotbalista v hlavě určitý blok, prostě má obavy z prvního osobního souboje. Návratu Michala Rendly na hřiště dáme pomalejší tempo, abychom nic nepokazili. Určitě si všichni přejeme, aby byl jeho návrat do našeho mužstva úspěšný a hráč nám v dalším průběhu soutěže pomohl v bojích o další třetiligové body," dodal na závěr trenér Ondřej Prášil.