Rodák z Rokycan má už za sebou štaci v prvoligové Slavii Praha, což je jistě velká zkušenost. V průběhu sezony 2011 – 12 zde zasáhl do tří zápasů a na své konto si připsal pětašedesát odehraných minut.

V dalším roce však Slavia opci na talentovaného ofenzivního hráče neuplatnila, a tak se měl Voráček stěhovat zpět do Písku. V létě loňského roku si jej však vyhlédlo Táborsko. Martin Voráček tam střídal druhou nejvyšší soutěž s juniorskou ligou.

Martine, kde jste vlastně s fotbalem začínal a kdo vás k němu přivedl?

K fotbalu i mému postu na hřišti mě přivedl hlavně táta. On byl útočníkem, a tak jsem také začal hrát na pozici útočníka. V sedmi letech jsem nastoupil do přípravky v Blovicích, kde jsme v té době bydleli.

Jak pokračovala vaše fotbalová kariéra?

Do třetí třídy základní školy jsem už začal chodit v Písku, kam jsme se přestěhovali. A fotbal jsem začal hrát za TJ Hradiště. Následně jsem na školním turnaji zaujal píseckého trenéra Jaroslava Kostku, jehož zásluhou  jsem ve starších žácích přestoupil do FC Písek.

První rok v dorostu jsme vyhráli divizi a postoupili do druhé dorostenecké ligy, kde se mi za první půlrok podařilo vstřelit několik gólů. V tu dobu už jsem pendloval mezi dorostem a A-týmem, se kterým jsem pomalu sbíral starty v České fotbalové lize.

Před letošní sezonou jste se vrátil do Písku, který sestoupil do divize. Proč?

Skončilo mi hostování a Táborsko již neuplatnilo následnou opci. Takže přípravu jsem zahájil ve svém mateřském klubu FC Písek.

V Táborsku jste nastupoval zejména v juniorské lize. Stihl jste však odehrát i několik utkání za A-tým. Jak na toto působení vzpomínáte?

Jsem velmi rád, že jsem dostal příležitost strávit v mužstvu Táborska celý rok. O víkendu jsem naskakoval jako střídající hráč do druhé ligy a v pondělí jsem ještě chodil hrát zápasy za místní juniorku. V juniorské lize jsem měl možnost potkat se   s takovými hráči, jako jsou mladoboleslavský Kulič nebo plzeňský Fillo.

Po celou dobu jsem trénoval s áčkem Táborska, kde jsem se mohl učit od takových osobností, jako jsou Honza Šimák nebo Vláďa Dobal. Věřím, že nabyté zkušenosti budu moci dále využít ve svých dalších působištích.

Vraťme se ještě k vašemu angažmá ve Slavii. Jak se stane, že se kluk hrající v Písku ocitne v tomto slavném klubu?

Určitě to bylo trochu dílem štěstí a náhody. Myslím, že jsem měl za sebou s píseckým dorostem poměrně vydařený vstup do ligové soutěže. A od  trenéra mužů Karla Musila jsem dostal příležitost zahrát si pohárové utkání proti druholigovému Třinci.

V tomto  zápase se mi podařilo vstřelit dva góly a přes Třinec jsme postoupili do dalšího kola. Od této chvíle začal pro mě nečekaný kolotoč zájmů agentů a klubů, který vyvrcholil mým odchodem na roční hostování do Slavie.

A co si tedy z působení ve Slavii odnášíte? Jaké to tam bylo?

Asi se budu opakovat, ale opět musím konstatovat neskutečné zážitky a možnost  pohybovat se v blízkosti prvoligových hráčů, ke kterým jsem odmala jen vzhlížel.

A samozřejmě jsem dostal příležitost poznat život vrcholových sportovců na nejvyšší úrovni. Myslím, že jsem si tam udělal celou řadu kamarádů, se kterými jsem dodnes v kontaktu.

Zpět k Písku, jistě budete chtít  v letošní sezoně klubu pomoci zpět do třetí ligy, že?

V případě, že nepřijde žádná zajímavá nabídka z vyšší soutěže, tak samozřejmě udělám vše pro to, abychom s týmem postoupili opět do třetí ligy.

Jaké máte cíle ve vaší kariéře? Čeho byste chtěl dosáhnout?

Mým cílem je pokusit se vrátit co nejdříve do profesionálního fotbalu. Jsem si vědom toho, že k tomu bude třeba hodně tvrdé práce a určitě i štěstí, ale jsem připraven pro to udělat maximum. Věřím, že když budu podávat kvalitní výkony, tak se mi to může podařit a zároveň mohu Písku pomoci vrátit se do třetí ligy.

Co byste vzkázal píseckým fotbalovým fanouškům?

Chtěl bych je pozvat na naše utkání a doufám, že na nás nezanevřeli po sestupu do divize. Rád bych je ubezpečil, že uděláme všechno proto, abychom co nejdříve dostali náš klub tam, kam patří.

MARTIN PETŘÍK