Mužstvo je po první polovině fotbalové sezony ve 2. lize na solidním čtvrtém místě a Vlastimil Klusoň zhodnotil podzimní sezonu                 v rozhovoru velice důkladně a velmi pozitivně. Hovořil i také o zimních plánech či jarních ambicích týmu.

Mohl byste zhodnotit podzimní sezonu z pohledu výsledků vašich svěřenců?

Myslím si, že podzimní část dopadla velmi dobře, skončili jsme na čtvrté příčce, s čímž nikdo z nás ani ve skrytu duše nepočítal. U některých utkání to byla i souhra náhod, ale byly i zápasy, které nás mrzely, jako například prohra na hřišti pražské Dukly nebo remíza 2:2 na hřišti SKP České Budějovice. Odtud jsme si měli odvézt více bodů.

Celkově tedy vládne z vaší strany spokojenost s dosaženým čtvrtým místem?

Spokojeni určitě jsme, přesto máme stále na čem pracovat. Zejména abychom kluky dobře připravili na dospělý fotbal.

Mohl byste vyzdvihnout některé hráče, kteří se nejvíce zasloužili o podzimní úspěch?

O tento výsledek se zasloužili úplně všichni. Nechci jmenovat konkrétně, jelikož bych nerad na někoho zapomněl. Fungovali jsme jako tým.

Co si myslíte o gólové potenci Filipa Rakovana? Jak je vlastně možné, že záložník v tak těžké soutěži dokáže dát tolik gólů?

Filip Rakovan od začátku soutěže těžil z toho, že má natrénováno. A díky jeho vynikající kopací technice zahrával i většinu penalt či standardních situací, což vyústilo právě v jeho gólovou potenci.

Čím to je, že minulý rok se mužstvu FC Písek U19, které jste loni taktéž trénoval, tolik nedařilo a letos se to takovýmto způsobem otočilo? Vždyť tým skvěle šlape a vše funguje…

Je to dané morálkou mužstva, protože už loňskou sezonu jsme začali pracovat zejména s ročníkem 1995. Loňský ročník 1994 byl slabší, což mě dost mrzelo. Tento rok přebral štafetu a zodpovědnost ročník 1995 a tým je doplněn o hráče ročníku 1996.

Přišly i výsledky, každého v takovémto rozpoložení fotbal baví. Kluci chtějí chodit na tréninky, je tam i zdravá konkurence. Vždyť v tuto chvíli máme v kádru devatenáct hráčů a do přípravy chceme přivést nějaké posily.

Máte už konkrétní představy o příchodu možných posil?

Nebudu nikoho jmenovat, dokud vše nebude stoprocentně jisté. Tři hráči se vrací z hostování a dva fotbalisty máme vyhlédnuté na určité posty, které potřebujeme posílit.

Můžete jmenovat tyto posty?

(Povzdech) Je to samozřejmě útočník, protože tam nás bota tlačí nejvíce. Druhou posilou bude obránce.

Vepředu jste měl od začátku sezony pouze dva čistokrevné útočníky, je to tak?

Měli jsme takzvané dvě věže, Pavla Keclíka a Luďka Zborníka. Ale po pár horších zápasech, a zejména po střetnutí s Kladnem, kdy jsme prohráli 0:6 a oba útočníci byli vyloženě bezzubí a nebyli schopní se doplňovat, jsme   vedle Pavla Keclíka vyzkoušeli Vojtěcha Zemana.

A Zborníka jsme posunuli až   do obrany. Od té doby jsme vlastně neprohráli jediné  utkání a Keclík pochopil, jakým způsobem má hrát pro mužstvo. Akorát tam byl problém u Zemana, protože byl zpočátku sezony zraněný a trvalo mu delší dobu než se rozehrál. A fyzicky v závěru  podzimní části už tolik nestíhal. Očekávám ale, že na jaře, až bude mít dostatek fyzických sil, bude pro tým větším přínosem.

S Luďkem Zborníkem v obraně jste spokojen?

Ano, zvládal to. Momentálně je nemocný, má boreliózu, ale na začátek přípravy by měl být připraven. Obrana     s ním však po výměně fungovala podle mých představ.

Zimní příprava mužstva začne 6. ledna, máte už její konkrétní plán?

Ano, 6. ledna začíná příprava v Písku s tím, že každý týden budeme hrát přípravný zápas. Mužstvo by mělo v únoru odcestovat na soustředění do Skalné u Chebu. Jsou tam vynikající sportovní podmínky. Soustředění vyřizoval sportovní ředitel píseckého klubu Jindřich Dejmal, jezdil tam dříve i s ligovými mužstvy.

Jaký je cíl vašeho mužstva pro jarní část soutěže?

Cíl je jednoznačný od začátku sezony, kdy jsme si stanovili skončit do osmého místa. Jsou k tomu určité důvody. Samozřejmě, že hlavní cíl je ten, abychom vychovali platné hráče pro první mužstvo mužů.

Po podzimní části sezony se vaše ambice nezmění, když se momentálně nacházíte na čtvrté pozici?

Ambice jsou takové, aby mužstvo šlapalo a předvádělo dobrý fotbal. Když se podíváme na zápasy, které budeme absolvovat venku a doma, tak to bude velmi těžká situace. I proto chceme tým posílit, abychom byli stále konkurenceschopní. Když přijde něco navrch, tak to pro nás bude jenom plus.

ŠTĚPÁN VELEK