Aktuální lídr třetiligové tabulky začal u Otavy s velkou chutí a v úvodu byl mnohem aktivnějším celkem. Olympia si vytvářela tlak, z něhož pramenilo několik nebezpečných závarů před Lukášem Varyšem, který se znovu postavil mezi tři písecké tyče. S čistým kontem vydrželi domácí jen do 13. minuty, kdy zahrával roh Hradecký Marcel Šťastný. Jeho centrovaná nabídka nebyla z nejpovedenějších, ale hráči na přední tyči míč nezastavili a ten se pak za přispění Ondřeje Krajáka dostal do sítě.

Zakřiknutý Písek se na startu první půle vydával do útoku jen sporadicky, ale s přibývajícím časem se žlutomodří osmělovali více a více. Ve 24. minutě pálil z nadějné pozice Martin Voráček, čímž zaměstnal gólmana Olympie Luďka Frydrycha, který měl co dělat, aby štiplavou střelu vyrazil na roh. Aktivní záložník s číslem patnáct na zádech byl i u další velké šance Jihočechů, když sedm minut před poločasem krásnou křížnou přihrávkou našel nabíhajícího Václava Hrachovce. Tomu však gólovou radost důležitým zákrokem zkazil vyběhnuvší Frydrych.

Domácí se ale ještě před odchodem do šaten přeci jenom dočkali. Martin Voráček ve 45. minutě proměnil penaltu nařízenou za držení v pokutovém území, jenže z následné útočné akce hostů vyplynul již v nastaveném čase přímý volný kop, který skončil gólem Davida Čady na 1:2.

Fotbalisty píseckého FC nepříjemná branka nesrazila do kolen, a přestože se i v úvodu druhého poločasu museli bránit náporu Hradce Králové, po většinu dalšího průběhu byli lepším týmem, který se ze všech sil snažil o vyrovnání. K totální defenzivě se neuchýlila ani Olympia, a tak diváci sledovali nadprůměrnou sportovní podívanou.

Šance se počítaly na obou stranách hřiště. Skóre se mohlo ještě několikrát pohnout, ale nestalo se tak. Znovu už se neprosadil ani Martin Voráček, který byl snad u všech zásadnějších útočných momentů Písku. Po hlavičkovém souboji na malém vápně pak chybělo střídajícímu Filipu Řezáčovi pár centimetrů k tomu, aby mohl lépe zamířit. Sečteno a podtrženo, vedoucí Hradec Králové si z jihu Čech odvezl tři body, ale domácí mohli odcházet ze hřiště se vztyčenou hlavou.

FC Písek - FC Olympia Hradec Králové 1:2 (1:2)

Branky: 45. Voráček (pen.) – 13. Kraják, 45. (+ 1) Čada.

Rozhodčí: Vaňkát – Teuber, Kapoun.

ŽK: Sajtl, Froněk – Demeter.

Diváků: 205.

Sestava FC Písek: Varyš – Řehák, Rendla, Holub, Sajtl (66. Řezáč) – Voráček, Kočí, Milec, Froněk, Hrachovec – M. Held.

Sestava FC Olympia Hradec Králové: Frydrych - Broukal, Bareš (75. Ličman), Demeter, Houžvička, Kraják, Kuťák (70. Kořínek), Čada, Novotný, Šťastný, Piták.