Hned úvodní kolo nového ročníku fotbalové divize přineslo atraktivní duel, okresní derby, ve kterém Milevsko hostilo Písek. Až ve 36. minutě úvodního poločasu po rychlém protiútoku vystřelil z levé strany hostující Sajtl na přední tyč a skákavá střela a těžký terén nadělaly Šmitmajerovi v domácí brance velké problémy. Míč byl nešťastně sražen před branku, kde měl dobíhající kapitán hostí Zušťák snadnou pozici a dal na 0:1.

Do druhého poločasu lépe vstoupili domácí. Ve 46. min. si Dvořák obhodil Holuba a křížnou střelou na zadní tyč donutil Vršeckého v brance k bdělosti, míč se však mezi tři tyče nevešel.

V 54. min. vysunul Kalášek po lajně Polodnu, který poslal míč před branku na přední tyč a Zušťák protlačil míč přes vše, co mu stálo     v cestě až do branky – 0:2.

V 71. min. po rohovém kopu  zasáhl proti hlavičce hostí Šmitmajer na brankové čáře, ale na dorážku Holuba z bezprostřední blízkosti neměl šanci – 0:3. V 81. min. vystřelil z 25 metrů Kalášek a donutil Šmitmajera k parádnímu zákroku, protože balon mířil pod břevno.

Branky: 36. a 54. Zušťák, 71. Holub. Bez karet řídili Šedivka – Dujsík, Starý, 250 diváků. Sestavy mužstev:

Milevsko: Šmitmajer – J. Kosobud, Fiala, Suchan, Vakoč – Jos. Komárek, Barda – Kosík, Kuchař, M. Málek (72. Vodňanský) – Dvořák (61. Pacovský). Trenér Josef Barda.

Písek: Vršecký – Šlehofer, Kubiš, Holub, Sajtl – Chytrý (61. Zahrádka), Šťastný (85. Klíma), Polodna, Kalášek, Voráček – Zušťák. Trenér Karel Musil.