Už se to opakuje jako ohraná písnička z flašinetu. Písečtí fotbalisté mohli v Novém Bydžově s týmem Union 2013 minimálně bodovat, ale neuhlídali dvě standardní situace a prohráli 1:2.

Přitom trenér Ondřej Prášil hráče speciálně na zahrávání standardních situací tým upozorňoval. „Věděl jsem, že domácí jsou nebezpeční v jedné věci. A to jsou standardní situace. Z ničeho jiného. I v utkání s námi nakopávali míče do našeho vápna, protože na hrotu měli dvoumetrového Macháčka. Všechno šlo na něj, i standardky," všiml si písecký lodivod.

Přesto se hodně zlobil, že po trestném kopu z poloviny hřiště inkasovali Jihočeši poprvé těsně před přestávkou, podruhé když to bylo 1:1 po rohu. „Standardky jsme neuhlídali, což je špatné. Navíc jsme inkasovali těsně před přestávkou, to je další bolest, která nás provází. V pětačtyřicáté minutě, kdy už bylo jasné, že i rozhodčí chce písknout konec, tak neuhlídáme standardku skoro z poloviny hřiště. To by se nám stávat nemělo," mračí se Prášil.

„Pak jsme museli dotahovat. Už jsme odehráli šesté kolo a ani v jednom utkání jsme ještě nevedli, vždycky doháníme soupeře," podotýká Ondřej Prášil.

V týmu chyběl vyloučený Jan Zušťák, místo něj se na hrot posunul Martin Voráček, na jeho místě na křídle nastoupil Roman Zahrádka.

Oba inkasované góly byly hodně laciné, zbytečné… „Kluci by měli zůstat stát na vápně. Satrapa ještě chytil první šanci domácích, ale my jsme nepokryli hráče, který zakončoval z malého vápna. Přitom hrajeme osobní obranu," zdůrazňuje písecký kouč.

Při druhé inkasované brance si obránci po rohu nepohlídali náběh na první tyč. „Přesně takový gól jsme inkasovali v Jirnech. Říkal jsem klukům, že bychom chyby neměli opakovat. Takový gól bychom už dostat neměli," zlobí se trenér Ondřej Prášil.

Jedinou trefu Jihočechů obstaral Petr Dolejš. „Jsem rád, že se Peťa dostává do formy. Je mu osmadvacet let, měl by být znát na hřišti nejenom jako hráč, ale také jako určitý vůdce – osobnost. Aby ty mladší kluky usměrnil, vyburcoval. Potřebné zkušenosti na to má," míní písecký kormidelník.

Písečtí by potřebovali minimálně ještě jedno takové utkání, jaké se jim povedlo proti Chrudimi. „Kdyby byly dvě, tak bychom se určitě nezlobili. Ale devadesát procent dnešního fotbalu je o hlavě. O tom, jak si hráči věří. My musíme hráčům zvednout sebevědomí. Čeká nás domácí utkání s Převýšovem, který je ve stejných vodách jako my. Teď už si nebudeme říkat, že můžeme bodovat, ale že musíme bodovat. Musíme to utkání zvládnout," uzavírá ohlédnutí za nedělním utkáním trenér Písku Ondřej Prášil.