Mezi kluby, které si účast ve 3. kole poháru zasloužily, byl i FC Písek. Fotbalový svátek u Otavy tentokrát v roli hostů ozdobil Zlínský Fastav, který si na jihu Čech vybojoval postup do další fáze.

Loňský vítěz MOL Cupu a účastník Evropské ligy ze Zlína byl jasným favoritem, během první půle však působil zakřiknutě. Soustředěně a týmově hrající domácí mu byli více než vyrovnaným soupeřem. Jedenáctka trenéra Ondřeje Prášila se také postarala o úvodní šanci pohárového duelu. V 11. minutě rozehrál tradiční exekutor Aleš Hanzlík přímý volný kop, ne který si v pokutovém území naskočil Michal Rendla a svým pokusem donutil gólmana Zdeňka Zlámala k výbornému zákroku.

Hosté se do provozní teploty dostávali jen velmi pomalu. V období mezi 14. a 24. minutou se do zakončení v písecké šestnáctce dostali Petr Hronek, Lukáš Železník či Dame Diop, ale jejich střeli, kromě té Diopovy, nechaly Kamila Hajduška v bráně Písku klidným. Na druhé straně k úspěchu nevedla akce Ondřeje Bělouška, jež do úniku po pravé straně vyslal Martina Helda, ani střela z dálky Václava Milce.

Skóre se poprvé měnilo ve 40. minutě. Radovali se hráči Fastavu. Po pravé straně vnikl do pokutového území domácích Miloš Kopečný a přesnou nahrávkou našel na malém vápně číhajícího Dame Diopa. Ten už měl jednoduchou úlohu - 0:1.

Žlutomodří však ještě do poločasu mohli srovnat. A nutno dodat, že přesný zásah by si za svůj výkon zasloužili. Už v nastaveném čase se k nebezpečné hlavičce ve vápně dostal Ondřej Běloušek, ale také tentokrát předvedl své brankářské umění Zdeněk Zlámal. Neprosadil se o chvíli později ani Filip Řezáč, jehož tvrdá střela z malého vápna zasáhla Miloše Kopečného.

Jak později přiznal, trenér hostí Bohumil Páník o přestávce zvedl v šatně hlas. Nebyl spokojený s přístupem některých hráčů. Ten se po změně stran viditelně pozitivně změnil a Zlín začínal přebírat iniciativu. Ševcům pomohl i druhý gól, jež přišel v 57. minutě. Rychlonohý Vukadin Vukadinovič poslal balón na kopačky Roberta Bartolomeu, který ho technickou střelou poslal za Hajduškova záda - 0:2.

Ještě před navýšením hostujícího náskoku se ale mohla pískat penalta proti Zlínským. Ve 48. minutě obral soupeře o míč střídající Tomáš Froněk a ve dvojici s Martinem Heldem vyrazil do protiútoku. Akci zakončoval střelou Martin Held. Jeho pokus zablokoval Ondřej Bačo, míč mu však po odrazu od nohy trefil ruku. Rozhodčí Pavel Julínek situaci jako nedovolenou ale nevyhodnotil.

Favorit si ve zbytku duelu svůj postup hlídal, přesto se, především v úvodní pětačtyřicetiminutovce, pořádně nadřel. Téměř dvanáct stovek diváků mohlo u Otavy sledovat fotbalovou podívanou, která splňovala vysoké parametry.

FC Písek - FC Fastav Zlín 0:2 (0:1)

Branky: 40. Diop, 58. Bartolomeu.

ŽK: 1:2 (Avdić - Bartošák, Janíček).

Rozhodčí: P. Julínek - I. Nádvorník, J. Polák. Delegát J. Kureš.

Diváků: 1150.

Sestava FC Písek: Hajdušek - Běloušek, Rendla, Avdić (46. Froněk), Hanzlík - Benetka, Milec (80. Kočí), J. Held, Hrachovec (80. Presl) - M. Held, Řezáč.

Sestava FC Fastav Zlín: Zlámal – Hronek (68. Mehanović), Diop (87. Podio), Traore, Janíček, Bartošák, Kopečný, Bartolomeu, Bačo, Železník (75. Beauguel), Vukadinović.

Komentář trenéra FC Fastav Zlín Bohumila Páníka: „Sledujeme výsledky Písku a to, že doma vyhrává 5:0, nám něco naznačilo. My jsme sice udělali hodně změn v sestavě, ale naši hráči by všichni měli být takoví, aby utkání zvládli. V počátku jsme ale měli velké problémy, protože útočníci domácích byli velice důrazní. Neměli jsme druhé vypadlé balóny, takže hra byla neurovnaná. Někteří hráči k tomu nepřistoupili tak, jak bych si představoval. Pak se nám povedla jedna akce zprava, což nás zklidnilo a druhý poločas už jsme více kontrolovali.“

Komentář trenéra FC Písek Ondřeje Prášila: „První poločas byl z naší strany, a myslím, že i celkově, zajímavější. Bylo tam mnoho šancí. Myslím si, že rozhodující byl gól na 0:1. Druhá branka přišla relativně brzy po vstupu do druhé půle, přesto si myslím, že jsme si vypracovali příležitosti, které mohly v případě lepšího vyřešení skončit brankou. Závěr by pak mohl být zajímavější. Každopádně jsme si zápas užili. Ligové týmy díky navýšení odměn o možnosti zahrát si Evropskou ligu přistupují k MOL Cupu odpovědně a my pak můžeme na hřišti vidět taková jména, jako dnes a zahrát si proti nim.“