Hosté však svou pověst v první pětačtyřicetiminutovce příliš nepotvrzovali. Sedmý celek soutěže byl myšlenkami možné ještě v kabině, když jeho branku ohrožovali průnikem Václav Hrachovec či střelami Martin Held s Filipem Řezáčem. Hráči Litoměřicka se osmělili až v 18. minutě, kdy se ze sprintu pokoušel o překonání Jakuba Rondzika v bráně Písku Jakub Šimkovský - ale přestřelil.

Hned z protiútoku bylo rušno znovu na druhé straně, kde souboj s gólmanem Jiřím Měsíčkem vyhrál Filip Řezáč, jenže muže v rukavicích zastoupila vracející se obrana. Po půlhodině hry vyrazil na ojedinělý rychlý výpad hostující Marek Faust - a to dokonce dvakrát, ale větší nebezpečí z toho nebylo.

První půle patřila Písku. Zbylých patnáct minut se hrálo na jednu branku, o jejíž zteč se domácí útok pokoušel s železnou pravidelností. Do šestnáctky Litoměřicka létaly centry jeden za druhým, střelci se činili, brankou však žádný pokus neskončil. Až krátce před poločasovým hvizdem posunul míč Martin Voráček na Filipa Řezáče, který si balón zpracoval a utekl obráncům. Tváří v tvář Jiřímu Měsíčkovi nezaváhal a gólmana Severočechů obstřelil tak šikovně, že míč z jeho kopačky zapadl těsně za zadní tyč - 1:0.

V kabině Litoměřicka létaly o přestávce hromy a blesky. Do hry přišli dva noví hráči do pole a změna nastala i na postu brankáře. Hostující bouře byla slyšet až do písecké kabiny. Domácí věděli, co přijde, přesto na startu druhé půle vyrobili chybu, která je stála cenné body. Ve 49. minutě zůstal v šestnáctce z ničeho nic úplně volný Marek Faust, který měl spoustu času zamířit a poslat míč za bezmocného Jakuba Rondzika - 1:1.

Po obdržené brance se domácí snažili rychle zatlačit a strhnout vedení zpět na svou stranu, jenže aktivitu později přebrali Litoměřičtí. Hra se začala kouskovat a k vidění bylo stále více ostřejších zákroků a drobnějších strkanic. Ubylo vyložených šancí, ale ta, kterou měl minutu před koncem pronikající uzdravený písecký útočník František Němec, volala po vítězném gólu. Chybělo však důrazné zakončení.

Duel dospěl do penaltového rozuzlení. Rozstřely ale žlutomodrým nesedí, což potvrdili i v sobotu. Už Jesse Edge procedil svůj pokus za Petra Pechatého jen s velkým štěstím, Petra Řeháka s Václavem Milcem náhradník v bráně Severočechů vychytal a Vojtěch Zeman orazítkoval tyč. Hosté byly přesnější a od Otavy si odvezli dva body.

FC Písek - FK Litoměřicko 1:2 (1:0) - pen: 2:3

Branky: 44. Řezáč - 49. Faust.

Penaltu proměnili: Voráček, Edge - Kabele, Křeček, Grunert. Neproměnili: Řehák, Milec, Zeman - Šraga.

ŽK: Šlehofer, Edge, J. Held - Grunert, Křeček, Kocourek.

Rozhodčí: Petřík - Musil, Šafránková. Delegát: Dobšík.

Sestava FC Písek: Rondzik - Šlehofer (66. Sajtl), Řehák, Edge, Zeman, Hrachovec, Milec, J. Held, Voráček, M. Held (83. Němec), Řezáč (79. Grobár).

Sestava FK Litoměřicko: Měsíček (46. Pechatý) - Suchý, J. Procházka, Šimkovský, Faust (60. Kolmistr), Grunert, Hanuš, M. Procházka (46. Šraga), Křeček, Holub (46. Kocourek), Kabele.