Chcete se pobavit na fotbale? Přijeďte do Čížové. Sokol se na konci podzimu rozehrál do úžasné formy, v sobotu doma zdolal Mariánské Lázně 7:1!

„Nesmíte nás moc chválit," usmíval se po utkání zkušený domácí trenér Jaroslav Vavroch.

Ale přesto, že jeho tým 'přejel' Mariánské Lázně jako parní válec, nebyl kouč s některými pasážemi utkání úplně spokojený. „O poločase jsem musel hráčům domluvit, protože se mi naše hra nelíbila, ve druhé půli mohl dát soupeř tři branky, takže nejsem s hrou úplně spokojený," řekl chvíli po utkání.

Ale když zvedl hlavu a podíval se na výsledkovou tabuli, přece jen najel na pozitivnější kolej. „Výsledek je samozřejmě výborný, ale každý zápas je dobrý k tomu, abychom se zlepšovali. Když uděláme takové chyby v Rokycanech, tak tam prohrajeme. Proto si hráči nesmí zvykat na to, že udělají ve hře něco laxně," vysvětloval svůj postoj. Výsledky posledních utkání nejsou náhodné. Čížové se začíná dařit. Zlepšená forma začala s Tachovem, i když jsme prohráli. Dneska si můžeme říct: 'Škoda zápasu s Aritmou.' Můžeme si ten výsledek vyčítat. Ale když skončíme po podzimu na nesestupovém místě, tak to bude obrovský úspěch čížovské kopané," míní trenér Jaroslav Vavroch a pokračuje: „Nebudu zastírat, že máme obrovské problémy. Hráči si sami hradí cestovní náklady, to není dobře. Mají něco slíbeno, to se musí plnit. Pan Vávra nebyl s týmem v Doubravce, nebyl na Zličíně, je to škoda," poodhaluje to, co trápí čížovskou kabinu.

Pak se ale ve svém hodnocení vrací k sobotnímu utkání. „Jsem rád, že jsme vyhráli, nečekal jsem, že to bude tak vysoké vítězství, protože Mariánské Lázně uhrály předtím slušné výsledky. Ale je vidět, že my jsme nějaký pokrok v naší hře udělali.

V prvním poločasu pomohly domácím standardní situace. „To bylo rozhodující. To ví každý. Pokud je zvládnete – auty, rohy, přímé volné kopy – tak to je gró úspěchu. I na to sázíme," říká Vavroch.

Po přestávce přidali Sokolové čtvrtou branku a po ní se soupeř zlomil. „Hlavně my jsme se víc uklidnili, začali jsme přemýšlet o střídání. Byl jsem rád, že jsme ji dali a mohli jsme kluky z lavičky pustit do hry," přidal kouč Čížové.

Výborně zachytal opět brankář Holan. Až na zaváhání u inkasovaného gólu. „To byl vynikající zákrok tou levou nohou, úžasný," rozplýval se po utkání Vavroch a k inkasované brance dodal: „Ale já bych mu ten gól nevyčítal, ani kdybychom prohráli. To byla střela, která před ním udělala půl metrový výkyv."