Hlasy trenérů po utkání:

Radek Kronďák, Loko Vltavín:

„Výsledek je pro nás takový, jaký jsme v Písku chtěli uhrát, což je vítězství. Jsme  spokojeni.  Všichni dobře víte, že hrajeme o to, abychom celou soutěž vyhráli, takže jsme tři body nutně potřebovali. V posledním kole doma hostíme béčko Sparty a to bude hodně těžký soupeř.

V Písku jsme sehráli náročné utkání, když po minulých deštivých dnech se najednou udělalo v jedenáct dopoledne velké vedro, což průběhu utkání nepomohlo. Udělat poslední krok je pro nás hodně složité. nehráli jsme dobře, ale nakonec  jsme to dobře zvládli.

Chcete soutěž pouze vyhrát nebo vyhrát a postoupit do druhé ligy?

„To není otázka pro mě, ale pro vedení klubu. Já jsem trenér, takže chci soutěž vyhrát, ale co bude dál, to nevím. Zatím jsem se nic bližšího nedozvěděl. Však to znáte, všechno je odvislé od financí, takže uvidíme, jak se vedení klubu rozhodne."

Do Písku jste přijeli jako lídr soutěže, bylo pro vás těžké motivovat hráče, aby podali co nejlepší výkon proti soupeři z předposlední příčky tabulky?

„Pro mě je celá situace složitá už tři nebo čtyři kola dozadu. Poté, co jsme se dostali do čela tabulky, je pro nás každé utkání hrozně náročné. Pokaždé říkáme, musíme ještě udělat poslední krok, jenomže ono jich je víc. Navíc Písek nastoupil k utkání téměř v optimální sestavě, a kdyby hrál v tomto složení celé jaro, nemohl by z ligy sestoupit. 

Co se týká podcenění soupeře z naší strany, myslím si, že prvních patnáct minut zápasu tomu tak asi bylo, i když jsem na to kluky důrazně upozorňoval. Jenomže do hlav hráčů nevidíte, takže i pro mě to bylo hrozně těžké utkání."

Takže jste spokojen i s těsným vítězstvím?

„Určitě ano. Jsem rád, že jsme vyhráli, protože to bylo vyrovnané utkání a domácí nás hodně zlobili. Kdyby nám v první půli vstřelili dvě nebo tři branky, tak jsme se nemohli divit. Jsme rádi, že si  z Písku odvážíme tři body."

Alexandr Fečo, FC Písek:

„Do utkání jsme vstoupili výborně, téměř dvacet minut jsme hráče soupeře nepustili přes půlku hřiště a navíc jsme si vytvořili tři výborné šance, které přímo volaly po gólu. Bohužel se znovu opakovalo to, co nás provází v posledních několika zápasech, nejsme dostatečně důrazní a nedokážeme proměnit ani ty nejvyloženější příležitosti.

Poté byl Standa Nohýnek pět minut ošetřován s roztrženým obočím, hráli jsme jen v deseti,  toho hosté využili a hru srovnali. Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém se hodně hrálo mezi oběma šestnáctkami.

Ve druhé půli vstřelil soupeř šťastný gól a ten mu stačil k vítězství. Fotbal se rozhoduje důrazem ve velkém vápně, a to se nám nedaří. Zase jsme udělali jednu chybu a soupeř nás za to potrestal.

Chtěli jsme vyhrát, měli jsme k tomu spoustu šancí, ale hráči byli až příliš nervózní. Přesto jsme si chtěli zahrát fotbal, a já osobně jsem věřil, že by to nemusela být pro Vltavín jednoznačná partie. A to se také potvrdilo."

Co jste řekl hráčům po zápase?

Všem hráčům jsem poděkoval, neboť si myslím, že předvedli velmi dobrý výkon. Hráli jsme téměř kompletní, ale tři hráči nastoupili po dvouměsíční pauze zaviněné zraněním. A to se muselo na hřišti projevit. Všichni odehráli to, na co v současné době mají. Bohužel jsme prohráli 0:1 a tento výsledek nás všechny mrzí.

Na druhou stranu musím  soupeři pogratulovat  k vítězství, a i když ještě není konec soutěže, tak věřím, že Vltavín třetí ligu vyhraje. Kolega Kronďák trénuje ve Vltavínu již deset let a dělají tam postupné kroky  k úspěchu,  který nyní zažívají. Prostě tam fotbal dělají dobře. Nezpanikařili, když byli v tabulce třeba dvanáctí, nikoho nevyhazovali, ale nadále usilovně  pracovali a dneska se jim to všechno vrací. Myslím si, že takhle by to mělo být všude."

Ve středu vás čeká dohrávka  v Kolíně a o víkendu soutěž zakončíte zápasem v Převýšově. S čím do těchto duelů půjdete?

„Půjdeme do nich s cílem vyhrát, stejně jako tomu bylo  v zápase proti Vltavínu. Znovu opakuji, že jsem neměl proti výkonu mužstva žádné připomínky. Kluci teď  sedí smutní v kabině, zápas odmakali na sto procent a chtěli vyhrát.

Kdybychom od nějakého pátého jarního kola  hráli v kompletní sestavě a nechybělo nám až sedm zraněných hráčů, tak věřím, že jsme mohli získat mnohem více bodů.

Mužstvo bylo konkurenceschopné, ale pouze v případě, kdyby bylo kompletní a hráči se nepotýkali s různými problémy. Situace je prostě taková  a není třeba ji rozebírat."