Vyšetřování tragické smrti potvrdila Deníku policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Policie přijala oznámení o úmrtí mladého muže v Písku ve středu brzy ráno. "Na místo dorazila policejní hlídka a kriminalisté, kteří si případ převzali. Nyní pracují se dvěma verzemi, a to s pádem a otravou zplodinami z ohřívače, takzvané karmy. Pravděpodobně šlo o nešťastnou souhru náhod, ale nyní čekáme na oficiální výsledky soudní pitvy. Cizí zavinění smrti bylo na místě vyloučeno," uvedla k smutnému případu Kamila Čuřínová Ingrišová.

David, jehož místo na zeleném pažitu bylo mezi třemi tyčemi, své první soutěžní fotbalové krůčky udělal v Městském sportovním areálu v Písku, kde působil od podzimu 2006. S krátkou přestávkou, kterou vyplnil hostováním v nedalekém klubu TJ Hradiště, hrál v barvách FC Písek až do roku 2014.

Následně své umění nadějný brankář rozvíjel na západě Čech, kde byl součástí organizace FC Viktoria Plzeň. Dres juniorského celku několikanásobného ligového šampióna a účastníka Ligy mistrů oblékal do roku 2016.

Cesta Davida Přibyla se poté přes krátký návrat do Písku pomalu začala ubírat směrem k dospělému fotbalu. Strážil bránu Vodňan, v krajském přeboru bojoval za čimelické SIKO a poslední fotbalový půlrok strávil v Oseku.

„Připojujeme se se smutnou vzpomínkou. Čest jeho památce,“ zní z Čimelic. Vzpomínají také v Oseku, kde se měl mladý brankář zapojit do přípravy na jarní část sezony: „Odešel jsi brzy, příliš brzy, ale v našich srdcích budeš navždy, Příbo! Dovolte nám tímto kondolovat rodině a připojit se tak k hlubokému zármutku, který i my nyní prožíváme.“

Na fotbalový kolotoč už David Přibyl po zimní přestávce nenaskočí, nejen ve fotbalových srdcích ale zůstane.

Tragédie na silnici Tragická smrt mladého fotbalisty zasáhla jih Čech také v červnu 2019. Tehdy při autonehodě na silnici z Chocholaté Lhoty do Strunkovic nad Blanicí zemřel dvacetiletý Rostislav Kadlec – talentovaný sportovec, synovec fotbalového kanonýra Luboše Pecky.