Souhlasí s tím i sportovní manažer českobudějovického klubu Martin Vozábal. „Byl to dobrý zápas a pro nás důležitý i v tom, že nás zřejmě něco podobného čeká také v Plzni," připomněl, že jarní část I. ligy Dynamo zahajuje příští sobotu 21. února na hřišti ligového lídra. „Takový zápas jsme tudíž potřebovali," pochvaloval si a dodal, že z téhož důvodu se bude hrát i předligová generálka tuto sobotu v Teplicích.

Hlavně v začátku nedělního zápasu dle Vozábala bylo znát, že budějovičtí fotbalisté jsou v zimní přípravě poprvé na přírodní trávě. „Až doteď jsme hráli výhradně jen na umělce, takže nám patnáct dvacet minut trvalo, než jsme si na přírodní vyhřívanou trávu zvykli. Nicméně kluky musím pochválit, hlavně dozadu hráli hodně dobře," vyzdvihl.

Rapid tudíž sice měl více ze hry, do vyložených šancí jeho hráče ale Jihočeši nepouštěli. „Tím víc mrzí laciný gól, který jsme dostali přímo z rohu. Bylo to sice za přispění silného větru, přesto by se to stávat nemělo. Ví to jistě i Kříža, také on trošku zaspal."

Krátce po inkasovaném gólu mělo Dynamo velkou možnost srovnat. „Byla to naprosto jasná šance, kdy na Janotkův centr brankář špatně vyběhl, Škoda však bohužel hlavou netrefil prázdnou bránu," litoval Martin Vozábal. „Pak jsme dokonce gól na 1:1 i dali, pomezní rozhodčí však mávl ofsajd, a to v poslední chvíli, kdy už balon po Linhartově střele šel do brány. Těžko soudit, až tak jednoznačné to prý nebylo, ale hrálo se v Rakousku, domácí sudí, prostě jsme to respektovali," krčil Vozábal rameny.

Hosté dál spoléhali na brejky, které se docela dařily, finální řešení ale stoprocentní nebylo. „Třeba Pešek tam měl výborné věci, kdy jsme šli dva na jednoho, tři na jednoho, ta poslední přihrávka ale většinou adresáta nenašla."

Dynamo tudíž gól na 1:1 nedalo, naopak po hodině hry se podruhé trefil Rapid. „Bylo to z penalty, přičemž se zase můžeme bavit, zda byla, či nebyla přísná, ale zase jsme to rozhodnutí respektovali. V první řadě tam totiž byla obrovská chyba Aleše Hanzlíka, jenž v tu chvíli zaspal a pak vše řešil faulem," mrzelo Vozábala.

Celkově si ale konfrontaci s rakouským klubem zvučného jména realizační tým Dynama pochvaloval. „Zápas splnil to, co jsme od něj čekali. Byl užitečný v tom, že jsme si zkusili hru bez míče, kdy jsme čekali na pravou chvíli k brejku. Taky jsme poznali, kolik síly nás špatné řešení brejků poté stojí," konstatoval Vozábal.

Dle něj se na dobré hře směrem dozadu podílel na pravém kraji obrany i Janotka, na jehož hostování už se Dynama s Olomoucí dohodlo. „Hrál dobře, a byť to nechci zakřiknout, tu pravou stranu obhospodařuje dobře. Ať jeden na jednoho, tak i centry. Jen za první půli poslal ze své strany snad pět balonů do vápna," chválil zkušeného beka Vozábal.

Své si odehrál i Pešek. „Platil svou rychlostí na obránce Rapidu, hlavně do půle je tam větral pěkně. Je mladý, nečitelný, nikdo ho nezná. Což by mohla být jeho velká výhoda," hodnotil manažer Dynama jako příslib i sparťanského mladíka, jehož hostování také už je definitivní.

Zato Miskovič se na Letnou vrací. „Dohodli jsme, že testování ukončíme. Teď to na základní sestavu není a na srovnatelné úrovni tady máme své vlastní mladé hráče."

Doplňování kádru tím ještě ale nekončí. „My prostě musíme ještě někoho udělat. Sice jsme limitovaní penězi, přesto musí někdo přijít, je nás prostě málo," zmínil Vozábal potíže s marodkou, které v letošní zimě na tým dolehly. „Věřím, že se už tento týden někteří z marodů zapojí do tréninku, ti ale hrozně dlouho z přípravy vypadli a použitelní budou až za nějakou dobu. Jenže liga už začíná teď," zdůraznil. „Proti Rapidu jsme byli ve čtrnácti, to je špatně," dodal smutně.

„Takže různě sondujeme a kontaktujeme, jsme s nějakými hráči ve spojení. Prostě posílit musíme, už i proto, aby ti hráči, kteří to v zimě táhli, si nebyli až příliš moc jistí. Konkurence je nutná," podtrhl Vozábal, jedním dechem ale dodal, že v kádru jistě zůstanou i někteří ze čtyř mladíků, kteří byli do přípravy v zimě přeřazeni z dorostu. „Tu šanci bojovat o místo v týmu si zasloužili," uvedl. „Hodit je hned v Plzni do jámy lvové, to by asi moc dobré nebylo, šancí tu ale dostávali abnormálně a žádný z nich vyloženě nepropadl," chválil mladíky Vozábal.