Za stálého deště nastoupil tým Písku k zápasu bez svých opor, takže na podmáčeném trávníku chyběli zranění hráči Zušťák, Polodna, Malý, Holub, Pivoňka (střídal ve druhé půli), Sajtl a Kalášek. A tak domácí vzali za vděk, že nastoupili tři hráči z Příbrami – Macháček, Andrejevič a výborný Kalivoda.

Hned v úvodní minutě zápasu měl velmi dobrou příležitost domácí kapitán Mašát, ale po jeho střele skončil míč vedle branky. Hosté rozehráli, po rychlém přenesení balonu na soupeřovu polovinu se rázem dostali do šestnáctky, kde na okamžik volný Böhm pohotově vystřelil, trefil tyč a odražený balon se od jednoho z domácích obránců dostal do sítě – 0:1. Z utkání byla odehrána přesně jedna minuta a třináct vteřin…

Jihočeši zvedli hlavy a na několik minut se nastěhovali na soupeřovu polovinu. V 6. min. nádherně vypálil Kalivoda a brankář Pařízek s námahou vyrazil míč do pole. Za dvě minuty další Kalivodovu střeleckou lahůdku vytáhl Pařízek na roh.

O nějaké kombinaci nemohla být řeč, a tak byl balon často nakopáván dopředu a obrany obou celků byly v neustálé pohotovosti. V 11. minutě poslal Kalivoda zleva přihrávku do šestnáctky hostí a nabíhajícímu Rosůlkovi chyběl krok k zakončení.

A ve 13. min. další střelecký pokus Kalivody srazila obrana Záp na roh. Rozhodčí Schrötr nechal hře spád, zbytečně ji nepřerušoval a první faul odpískal až ve 20. minutě, a to domácímu hráči. Ve 24. min. diváci zatleskali další parádní střele Kalivody z 25 metrů, kterou Pařízek skvěle vyrazil. Za minutu po centru Andrejeviče hlavičkoval Rosůlek zblízka nad branku.

Hosté zahrozili ve 27. minutě, kdy Jelínek z otočky přestřelil Vršeckého branku a za minutu střílel Böhm trestuhoně nad břevno. Ve 34. min. po Kalivodově trestném kopu hlavičkoval Held nad branku a ve 36. min. střelu Šlehofera srazil hostující hráč na roh.

Zle mohlo být v poslední minutě úvodního poločasu, naštěstí dobře vyběhnuvší gólman Vršecký zmařil velkou šanci Svobody.

Do druhé půle lépe vstoupili hosté, v 50. min. velkou příležitost Böhma odvrátila písecká obrana na roh. Domácí prahli po včasném vyrovnání, v 57. min. byla hlavička Rosůlka sražena na roh. Za dvě minuty vychytal Vršecký v šanci výborně hrajícího Böhma.

Jenže v 61. min. domácí zaspali, Böhm snadno obešel Andrejeviče, prudce z úhlu vypálil a pěkným „angličanem" zvýšil vedení hostů na 2:0.
V dalším průběhu poločasu poslal domácí trenér Fečo na hřiště tři čerstvé hráče, ale nic to nebylo platné. Hosté hráli to, co potřebovali a s vysokými centry domácích hráčů si snadno poradili. Za zmínku stojí pouze nádherná střela Kalivody z 82. minuty, která se odrazila od břevna do pole, míč se dostal k Rosůlkovi, který ho hned z první poslal těsně vedle Pařízkovy branky.

Domácím nelze upřít snahu, v průběhu zápasu si vypravovali dostatek příležitostí ke skórování, ale výborného brankáře Pařízka prostě nedokázali překonat.

Trenér píseckého týmu Alexandr Fečo uvedl, že zápas ovlivnila rychlá branka soupeře. „Přitom jsme naše hráče v přípravě na utkání upozorňovali právě na výborně hrajícího Böhma, jenž je hodně nebezpečný. A sotva se začne hrát, necháme mu chvilku prostor a ho využije ke skórování. To se prostě nesmělo stát! Věděli jsme, jaký fotbal Zápy hrají, ale chtěli jsme být trpěliví a čekali jsme na vhodnou příležitost k tomu, aby abychom udeřili. A přestože měl David Kalivoda tři výborné střely, nepodařilo se nám vyrovnat. A po dalším zaváhání ve druhé půli jsme dostali od Böhma  navíc další gól, který definitivně rozhodl o naší porážce," litoval písecký kouč.

Branky: 2. a 61. Böhm. Bez karet, rozhodčí Schröter – Langer, Šecová, 240 diváků. Fauly 10:9, rohy 6:4, střely 6:5, mimo 7:4.
Písek: Vršecký – Motejzík (83. Chytrý), Macháček, Andrejevič (67. Pivoňka), Šlehofer – Šimonovský (63. Zahrádka), Nohýnek, Mašát, Held – Kalivoda, Rosůlek.