Mezi plejádou bývalých slavných fotbalistů, kteří se zlatým písmem zapsali do dějin nejúspěšnějšího klubu fotbalových jižních Čech, nechyběl ani dvaadevadesátiletý František Ondok, poslední pamětník mužstva, které v sezoně 1947/48 poprvé hrálo v I. lize. „Na Dynamo pořád chodím a držím mu palce,“ ujišťoval vitální senior.

Všechny účastníky uvítal marketinkový referent Dynama Radek Papáček. „Rádi bychom podobná setkání dělali pravidelně a budeme mít velkou radost, pokud se vždycky sejdete v tak hojném počtu jako tentokráte,“ vyzdvihl Papáček. „A především taky ve zdraví,“ pohotově doplnil bývalý prvoligový rozhodčí a ve své době i jeden z ředitelů Dynama Jiří Stiegler.

Mezi starou gardu Dynama zavítal i generální manažer Martin Vozábal, jenž potvrdil, že přes nevydařený vstup do jarní části sezony cílem Dynama nadále je boj o postup do I. ligy. „Já totiž jsem stále přesvědčen, že máme mužstvo, v jehož silách hrát o postup určitě je,“ zdůraznil. „Zda ty ambice jsou oprávněné, ukážou už nejbližší zápasy. Jisté je, že ztrácet už moc nemůžeme. To jsem hráčům po porážce v Hradci jasně řekl. Prostě teď už jsou pod tlakem,“ krčil rameny šéf klubu.

Některých z legendárních osobností Dynama se Deník zeptal, zda věří, že by se jejich následovníci v této sezoně mohli zařadit mezi vážné kandidáty na postup do první ligy.

„Samozřejmě, že tomu věřím. Letos ještě naposled postupují přímo dvě mužstva, toho je třeba využít,“ tvrdí Zdeněk Čadek, jenž byl na přelomu 50. a 60. let obávaným útočníkem Dynama a poté dlouhé roky klubu šéfoval.

V návrat mezi elitu věří i Jiří Stiegler, jenž jako ředitel jednu sezonu v nejvyšší soutěži klub vedl: „Osobně jsem přesvědčen, že se to podaří. Na podzim mužstvo hrálo výborně a třeba proti Opavě, která má velice silné mužstvo, to byl ligový fotbal. Poslední zápasy sice klukům výsledkově nevyšly, to se ale ve fotbale stává. Pevně věřím, že tady liga zase bude. Ty šance vidím tak sedmdesát na třicet.“

Méně optimisticky letošní sezonu vidí doyen úterního setkání František Ondok: „Nejsem si jistý, zda mužstvo na první ligu opravdu má. Myslím, že nějací hráči by ještě museli přijít. Taky bych řekl, že my jsme ve své době tak nějak víc drželi pohromadě.“

Zato jen o tři roky mladší Miloslav Šerý je přesvědčen, že v silách současného kádru Dynama boj o postup určitě je. „Mně se letos Dynamo líbí, hraje pěkný fotbal. Chce to však i trošku štěstí, které jsme neměli teď v Hradci. I když tam se na kluky vzadu zlobím, takový centr někde z přímáku od pomezní čáry přece nemůže propadnout, to prostě musí někdo odhlavičkovat,“ nezapře, že svého času právě jako stoper byl proslulý svou razancí a rozhodností v obranné fázi. „Poslední akce celého zápasu, to si musí ten, kdo tu obranu organizuje, tam ohlídat,“ hněval se nekompromisní centrhalv, jak se v jeho době středním obráncům říkalo.

Svým následovníkům věří i legendární kanonýr Dynama ze 70. let Ladislav Novák: „V Hradci se prohrát nemělo, to je velká škoda, podle mě ale máme kvalitní mužstvo a navíc dobré vylosování. S výjimkou zápasu v Opavě další hlavní aspiranty postupu, jako je Příbram a Třinec, máme doma. Bude to sice velice těžké, ale pevně věřím, že se to povede,“ uzavřel Novák.

Tuto neděli se v domácí premiéře jarní části II. ligy střetne Dynamo s Olympií Praha (17 Střelecký ostrov).