„Bylo až neuvěřitelné a nepochopitelné, po jakých chybách jsme ty góly dostali," lomil rukama.

Takže nejen výše té porážky byla tím, co vás nejvíce štvalo?

O tom, že ta porážka byla ostudná, je zbytečné se bavit. Nejhorší na tom je, že jsme prohrávali 0:3 někdy v devatenácté minutě… S tím už se dá těžko něco udělat. My přijdeme na hřiště, a nestalo se nám to poprvé, že byť jsme si něco předtím říkali a předsevzali, tak jak přijdeme na hřiště, najednou bum, druhá třetí minuta a my už prohráváme jedna nula… A to po dvou třech v řadě jdoucích chyb, které se stále opakují.

Předtím proti Táborsku či v Sokolově jste i dvoubrankové manko ještě dokázali smazat.

Rychle jsme prohrávali taky s Opavou a taky jsme ještě aspoň bod uhráli. Jenže tentokráte, a to není výmluva, proti nám stálo hodně kvalitní mužstvo. Myslím si, že teď v Karviné, kdy jsme měli za stavu 3:0 dobrou šanci, i kdybychom dali gól a snížili na 1:3, že by nám soupeř otočit výsledek stejně nedovolil.

Byly ve hře i mládí a nezkušenost vašeho mužstva? Když odmyslíme kapitána týmu Petra Benáta a brankáře Křížka, možná by pak věkový průměr týmu nebyl ani jednadvacet let…

Samozřejmě, že ta nezkušenost roli hrála. A znovu říkám, to není výmluva, to je jen konstatování faktu. Vymlouvat se na to nemůžeme ale i proto, že sice hodně mladé mužstvo máme, ale na druhou stranu i ti mladí kluci, ať už třeba Linhart nebo Funda, mají už něco odehráno. Nejen v první či druhé lize, ale taky v mládežnických reprezentacích. To, že máme mladé mužstvo, jsme věděli před soutěží. S tím jsme do sezony šli.

Zkušených hráčů moc nemáte, navíc Kalod a Šimák teď byli na marodce. Bylo to znát?

Pochopitelně, že třeba Šimák, kolem něhož se to u nás všechno točí, citelně chyběl. Přesto by se ani bez těchto dvou hráčů nemělo mužstvo tak složit, jako se nám to stalo v Karviné. Tam jsme zápas dohrávali totálně v troskách.

Máte na mysli, že ty dva góly, které jste dostali ke konci zápasu a které vysokou porážku změnily na ostudný debakl, jste dostali až někdy v posledních čtyřech minutách?

Jistě. A hlavně, po jakých chybách jsme ty góly dostali! Prostě to bylo něco neuvěřitelného, naprosto nepochopitelného.Co tam takoví hráči, jakým je třeba Karafiát, vyvedli… Pravda, byl předtím zraněn a delší dobu nehrál, ale ani tak to hlava nebere.

Po pěti gólech v Karviné teď rázem máte pasivní skóre a navíc za poslední tři zápasy jste dostali deset gólů. Takže obrana je v této době slabinou?

Obrana nehraje dobře, ale moc možností, jak defenzivní činnost vylepšit tím, že sáhneme ke změnám v sestavě, až tolik není. Proto se na poslední chvíli ještě rychle po něčem poohlížíme. Úterý bylo na hráčské změny posledním dnem a my jedno konkrétní jméno máme vyhlídnuté, ale ta naděje je tak padesát čtyřicet procent (pozn.: tou posilou je zkušený stoper Tomáš Hájovský z Příbrami, jenž už v úterý absolvoval s týmem první trénink). Zpátky ale k tomu našemu bránění, bráníme špatně. Nejen obrana, pokud bych měl na mysli ty čtyři vzadu, my bráníme špatně jako celé mužstvo. Nehledě na to, že nás netrápí jen bránění. Stejně tak bych mohl říct, že nejlepší náš střelec je obránce… My ale věděli, že nás nečeká lehká sezona. A taky jsme to říkali a upozorňovali na to, že před námi není jednoduchý rok. Přesto jsme to asi všichni čekali lepší.

Na druhou stranu, když pomineme poslední debakl v Karviné, tak jste prvně v soutěži prohráli až v šestém zápase. Navíc z těch šesti zápasů jste čtyřikrát hráli venku a jen dvakrát doma.

A pozor, třeba před dvěma roky, kdy se nakonec postupovalo zpátky do ligy, mužstvo taky po šestém kole mělo stejně jako teď sedm bodů… Všechno máme teprve před sebou. Máme o zápas míň a doma budeme hrát teprve potřetí. Co nás spíš trápí, je herní projev mužstva. Ten není tím pravým ořechovým.

Před pondělním tréninkem prý hráči měli hodně ostrý a nepříjemný pohovor s vedením klubu.

Je to tak, ale je přece zcela logické a dalo se to čekat, že po takovém výsledku vedení či majitelé klubu budou k tomu mít co říct. K tomu tudíž došlo, nicméně co je hlavní, hráčů se to nedotklo ekonomicky. Až tak hrozné to zase vůči nim tudíž nebylo. (určitou sankci hráči A-týmu dle úterní informace klubového webu hráči A-týmu dostali, a ta spočívá v úhradě cesty autobusem do Karviné a ubytování v hotelu a pohybuje se v desítkách tisíc korun.).

Možná, že je dobře, že další zápas vás čeká už v pátek, takže hráči budou mít možnost se před svými fanoušky rehabilitovat. Myslíte, že to pro ně bude patřičná motivace?

V to doufám a věřím, že to jako motivaci vezmou. Jsem totiž přesvědčen, že byť ti hráči jsou hodně mladí, že tak špatní, jak by výsledek posledního jejich zápasu snad napovídal, rozhodně nejsou. My Ústí v pátek potřebujeme doma porazit, i když oni teď hrají dobře a lehkým soupeřem nebudou. Jakou větší motivaci si přát? Navíc pak máme v poháru doma Příbram, to je taky velká motivace. Ostatně už jen to, aby hráli co nejlíp, by přece pro naše hráče mělo být patřičnou motivací! Přestože před sezonou nedostalo mužstvo za jednoznačný cíl okamžitý návrat do ligy a mluvilo se spíše o stabilizaci týmu a o tom, že šanci budou dostávat mladí hráči a vlastní odchovanci, přece jen chtít hrát co nejvýš a uvidět, co se z toho pak vyvine, to by mělo být cílem nás všech tady.

Dohrávka I. ligy dorostu

Dynamo ČB – Sparta 2:4 (0:1) – Devatenáctka Dynama v úterní dohrávce I. ligy dorostu podlehla lídru až po boji. Branky: 57. Vávra, 81. Markytán – 19. a 68. Turyna, 72. Pulkrab, 90. Hašek. ŽK: Vávra, Chylík – Čmelík. Diváci: 80. Rozhodčí: Jech – Jarolím, Zabilka. Dynamo: Rotbauer – Škoda, Peroutka, Hric, Blažek – Kadlec (69. Krejčí), Vávra, Mácha, Tomek (74. Markytán), Štifter (54. Řehoř) – Chylík (74. Kořínek).