Konečný výsledek sice hovoří jasně, ale úvodní půlhodina hry byla na počet šancí vyrovnaná. Písečtí se snažili naplňovat očekávanou roli týmu, který určuje, co se na hřišti bude dít, jenže Sedlčanští využívali každou možnost rychle zaútočit a dělali písecké obraně starosti. Zcela sám se tváří v tvář Kamilu Hajduškovi objevil například Luboš Soldát, a dokonce dvojitou šanci k zakončení dostal Michal Kdolský. Gólman Písku obě situace ustál a udržel čisté konto, třetiligisté však musí počítat s tím, že začátek soutěžního duelu s Vltavínem, který se hraje v sobotu 10. března v Písku, bude muset být zvládnutý lépe.

Postupem času se kvalitnější fyzická připravenost a zkušenosti domácích začaly projevovat naplno. V šestnáctce Sedlčan číhal na šance především Filip Řezáč, který ve 25. minutě dostal ideální pas po zemi od půlící čáry z kopačky Václava Milce, na vápně obešel brankáře a otevřel skóre - 1:0. Když se o šest minut později prosadil Tomáš Froněk z penalty - 2:0 a ve 36. minutě přelstil sedlčanskou zeď a gólmana Vančáta z volného přímého kopu Aleš Kočí - 3:0, nebylo co řešit.

Divizní hosté se těsně před poločasem ještě jednou připomněli, když se Kamil Hajdušek musel vytáhnout proti střelám Petra Haase, po přestávce by však na hřiště už možná vůbec nepřišli, kdyby tušili, co přijde. Minutu po návratu z kabin dostal míč do sítě po rychlé akci Filip Řezáč - 4:0, v 52. minutě na něj navázal Štěpán Holý - 5:0 a o dalších pár okamžiků později završil Řezáč hattrick - 6:0. Téměř ihned po rozehrání se o posun skóre postaral Miroslav Grobár - 7:0, v 66. minutě si gólovou oslavu mohl užít Dušan Pinc 8:0, a demolici soupeře ukončil v 67. minutě Martin Voráček - 9:0.

Vysoká výhra v generálce potěšila diváky i hráče. Snad ani rozpaky v úvodu nemusí být na škodu, Rostislavu Grossmannovi ukázaly, na co si dát za týden proti Vltavínu pozor.

FC Písek - TJ Tatran Sedlčany 9:0 (3:0)

Branky: 25. Řezáč, 31. Froněk, 36. Kočí, 46. Řezáč, 52, Holý, 56. Řezáč, 57. Grobár, 66. Pinc, 67. Voráček.

Sestava FC Písek: Hajdušek - Hrachovec, Rendla, Holý, Skála, J. Held, Milec, Froněk, Kočí, M. Held, Řezáč. Střídali: Pinc, Grobár, Voráček, Benetka, Zeman, Hanzlík.

Sestava TJ Tatran Sedlčany: Vančát - Repetný, Brotánek, Hofman, Lípa, Hájek, Kdolský, Dvořák, Soldát, Němec, Haas. Střídali: Grogar, Lípa, Krůta.

Trenér FC Písek Rostislav Grossmann po utkání řekl: „Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře a naše hra byla neurovnaná. Chtěli jsme hrát profesorský fotbal, což nejde, protože i divizní celky mají úroveň. Udělali jsme moc chyb v přechodové fázi a soupeř nás trestal z rychlých protiútoků - naštěstí ne brankově, protože nás několikrát podržel Kamil Hajdušek v bráně. Druhá, možná třetí branka pak ten zápas zlomila, soupeř začal odcházet fyzicky.“