V zápase chtěli domácí potvrdit svoji zlepšenou výkonnost z posledních utkání, to ale vůbec neodpovídalo skutečnosti. Čížovští hráči si zřejmě vůbec neuvědomili, že o každé vítězství, a tím i zisk potřebných bodů, se vždy musí bojovat s maximálním úsilím. V prvním poločase byli dokonce horším mužstvem.

Do utkání vstoupili domácí až příliš ležérně, jako by se jim nemohlo nic nepříjemného stát. Naopak hosté hýřili pohybem, důrazem v osobních soubojích, přesností přihrávek a silou na míči. Tyto vlastnosti naopak chyběly domácím. Z letargie je neprobral ani vedoucí gól hostí již v 5. minutě zápasu, který vstřelil Vonášek po přihrávce Rotha – 0:1.

Do druhé půle jako by nastoupilo úplně jiné mužstvo domácích, které přitlačilo soupeře do obrany, ale stále bez brankového efektu. Přitom šancí k vyrovnání měli čížovští fotbalisté dostatek.

V 58. min. spálil velkou šanci Jindřich a mezi 65. – 70. minutou dvakrát přestřelil branku v dobré pozici Prášil. Velkou příležitost však měli také hosté, kteří po rychlém brejku v 73. min. nastřelili Švecem břevno čížovské branky. 

V 80. min. po úniku Zacha neprotlačil míč do branky Listopad. V závěru utkání šel vypomoci domácím útočníkům i stoper Brož. Ten sým žonglérským kouskem s míčem přihrál v 87. min. Podkulovi  na vyrovnávací branku – 1:1.

Branky: 87. Podkul – 5. Vonášek. ŽK: 2:4, rozhodčí Šimáček – Hocek, Němec, 150 diváků. Čížová: Stehno – Zach, Brož, Bednařík (82. Kujal), Chirinciuc (35. Moravec) – Lovička (46. Listopad), Prášil, Tesařík, Podkul – Jindřich, Kučera (75. Jaroušek).

Čížovský trenér Jiří Antoš k zápasu uvedl:

„Utkání se nám opravdu moc nepovedlo, nejenom výsledkově, ale především herně. Vůbec jsme se nemohli dostat po špatném začátku do utkání. Měli jsme hodně nepřesných přihrávek, u míče jsme byli většinou pozdě a v koncovce byli dost nepřesní a nedůrazní. Na druhou stranu musím vyzdvihnout morálku, že i když se nám  nedařilo, dokázali jsme ve druhé půli přivodit částečný zvrat a vyrovnat. Limitoval nás zdravotní stav hráčů, dlouhodobě je zraněný Pešír a ne zcela zdrávi museli v průběhu utkání nastoupit Moravec a Listopad."

JIŘÍ ANTOŠ