Kolem něj se totiž od začátku zimní přípravy protočili už čtyři brankáři: na srazu se jako první objevil Lešňovský, toho záhy vystřídal Rodinger a naposled na testy přišel Bárta. A navíc ještě předtím, než dostal individuální tréninkový plán, proti Znojmu druhou půli odchytal Michal Daněk.

Také o této nezvyklá situaci Deník jižní Čechy před sobotním zápasem na Slovácku (16.00) se Zdeňkem Křížkem hovořil.

Od začátku přípravy jste vystřídal už čtyři parťáky. Pamatujete podobnou frekvenci?

Tak to zřejmě ne, točí se to tady docela dost. Dáňa se připravuje individuálně a my dva či spíš tři být musíme, takže to, že klub shání gólmana, je docela normální. Já osobně se všemi kluky, co se tady se mnou v bráně vystřídali, vycházel výborně. Znali jsme se, když ne přímo osobně, tak od vidění určitě. Jsou to všechno kluci v pohodě, to je úplně v klidu. V tom já nevidím žádný problém.

Co zápas proti Karlovým Varům? Moc práce jste neměl, přesto ale soupeř dal dvě tyče a kopal penaltu. Taková utkání vy brankáři moc rádi nemíváte…

Karlovy Vary hrají třetí ligu, ale i taková mužstva umí být nepříjemná. Ani Vary nebyly špatným soupeřem a my jsme rádi, že jsme roli favorita potvrdili a že jsme si i dobře zahráli. A vyhráli 7:1, takže i výsledek je hodně příznivý. Myslím tudíž, že jsme mohli být spokojeni.

Navíc jste zdaleka nebyli kompletní, marodka se vám zaplnila.

V poslední době to na nás nějak padlo. V minulém zápase proti béčku Sparty pro výron nedohrál Lengy, taky Hála odkulhal a na tréninku se zranil Wermke, jenž by měl být mimo hru pět šest týdnů. Ale ještě nějaký čas do sezony je, snad se všichni dají brzy dohromady.

Nezdá se vám, že ta letošní zimní příprava je nějak moc dlouhá?

je to strašně dlouhé. Makáme opravdu hodně, ty tréninky jsou hodně tvrdé. Myslím, že mohu mluvit za všechny, když řeknu, že už jsme docela dost unaveni. Dobře ale víme, že z té zimy pak člověk žije pomalu celý rok. V létě tolik času není. A hlavně doufám, že to k něčemu bude a že postoupíme. S tím cílem všichni do toho jdeme.

A co vy sám? Zdraví slouží, čelist drží?

Už je to naprosto v pohodě. Jako bych nikdy čelist neměl na dvakrát zlomenou. Pusa slouží, biftek sním…

Přichází Bárta, Hašek si zlomil nohu

Spolu se Zdeňkem Křížkem bude brankářskou dvojici v A-týmu Dynama na jaře tvořit Michal Bárta, jenž naposledy chytal v ostravském Baníku. Přichází na půlroční hostování. Fotbalisté Dynama se budou muset na jaře ve II. lize bohužel obejít bez svého kapitána a jedné z opor týmu Pavla Haška. Jak informoval klubový web, třicetiletý bek utrpěl při středečním tréninku zlomeninu holenní a lýtkové kosti a je dlouhodobě mimo hru. Operován byl ještě týž den a léčení by mohlo dle předběžné diagnózy údajně trvat také až celý rok…