Devatenáctiletý Michal Urban nastupuje v FK Protivín v dresu áčka v krajském přeboru i béčka v okresním přeboru. A právě v dresu béčka pomohl třemi brankami k demolici béčka Bernartic v poměru 12:3. „Byl to můj vůbec první hattrick v chlapech. Samozřejmě jsem za něj moc rád,“ uvedl ke svým třem brankám z posledního podzimního víkendu mladý střelec Protivína.

V posledním podzimním víkendu si střihnul hned dva zápasy. Na půl hodinky v krajském přeboru na hřišti Semic a hned poté v již zmiňovaném duelu s Bernarticemi B. „Po výhře 5:0 v Semicích jsem měl samozřejmě dobrou náladu a nechtěl si jí ještě před dokopnou pokazit prohrou béčka, takže jsem udělal maximum. A myslím, že se to povedlo,“ doplnil s úsměvem Michal Urban.

Ve druhém utkání se tedy trefil třikrát a pokaždé to byl gól tak trochu z jiné kuchyně. „První gól byl po samostatném nájezdu. Druhý byl po střele z větší vzdálenosti, kdy jsem přesně trefil dolní roh brány. A při třetím gólu jsem ze strany prošel do vápna a střelou na přední tyč překonal brankáře,“ popsal své tři zásahy Michal.

Každý hattrick musí být samozřejmě náležitě oceněn, a tak ani Michala neminul zájem klubového pokladníka. „Hned po vstřelení třetího gólu měli spoluhráči narážky, že to bude za „pokutu“ a tak podobně. Nakonec jsem to měl za tři stovky,“ doplnil s úsměvem střelec.

Protivínským fotbalistům se v podzimní části dařilo na obou frontách. V krajském přeboru jsou na pátém místě ze šestnácti týmů, béčko pak v okresním přeboru třetí. „Béčko je na tom dle mého názoru velmi dobře, ale může to být ještě lepší. Áčko bohužel ztratilo několik bodů s týmy z nižších příček tabulky, ale i tak bych řekl, že to byl celkově povedený podzim,“ doplnil protivínský kanonýr Michal Urban.

close info Zdroj: Deník zoom_in