FK PROTIVÍN – SOKOL ZÁHOŘÍ 5:0 (3:0)

Branky: Jaromír Vorel, Reidinger, Zbyněk Vorel, Sládek, Jan Vojta.

Fotbalisté Záhoří si pro přípravu na podzimní soutěž vybrali opět kvalitního soupeře, tým Protivína, účastníka krajské I. A třídy skup. A, který v minulém soutěžním ročníku obsadil konečné sedmé místo.

Hráči Protivína se během utkání projevili jako rozehranější celek, vždyť již absolvovali duel s divizní Čížovou a o minulém víkendu zápasy   v rámci memoriálu Jana Vojíka.

Záhořští nastoupili k duelu v kombinované sestavě, jejich hráči se na hřišti hledali, ale snahu jim upřít nelze. Domácí měli ze začátku více ze hry a už ve 3. min. měl Jaromír Vorel po Dolejšově nahrávce první šanci, jenže ve vápně překopl.

V 10. min. utekl zprava Jaromír Vorel, obešel Malého, zamířil ke vzdálenější tyči Řeřichovy branky, kde stál dobře postavený Kořán. V 11. min. už to hráčům Protivína vyšlo. Brankář Řeřicha vyrazil bombu Jana Vojty jen před sebe a dorážka Jaromíra Vorla byla přesná – 1:0.

Hosté dvakrát zahrozili i hosté, po Supově přihrávce poslal Ciboch míč vedle a po úniku Sádla vypálil Kořán metr vedle. Paradoxně právě v době, kdy se zdálo, že hosté už hru v poli vyrovnávají, domácí udeřili. Ve 21. min. po nedorozumění dvou záhořských obránců postupoval Reidinger sám na Řeřichu, střelu umístil přesně k tyči a záhořský gólman na ni nedosáhl – 2:0.

Domácí ve 24. min. zasadili fotbalistům Záhoří třetí úder a opět to bylo po fatální chybě jejich obrany, Jaromír Vorel přiťukl Zbyňku Vorlovi a ten pohotovou střelou překvapil Řeřichu – 3:0. Za dvě minuty dali domácí zadáci Blažkovi hodně prostoru, ten zamířil přesně k tyči, ale brankář Hlaváč byl na místě.

Ve 28. min. Rotbauer vypálil z dálky na brankáře Řeřichu, který balon ukryl ve svém náručí. Protivínští často vyráželi do rychlých brejků, které na defenzivu Záhoří platily. Ve 31. min. unikl zprava Jaromír Vorel, zamířil přesně ke vzdálenější tyči, brankář Řeřicha byl už překonán, ale na brankové čáře ho zastoupil Kořán.

Za dvě minuty domácí obrana ponechala ve vápně volného Cibocha, jeho střela byla lahůdkou pro brankáře Hlaváče. Pak také zaúřadovalo i počasí, přišla průtrž mračen a pořádný vítr, rozhodčí Sajtl správně přerušil hru a poslal ve 35. min. hráče do šaten, pokračovalo se, až když se počasí umoudřilo.

Po změně stran měli první možnost ke skórování Záhořští, jenže Blažek mířil mimo. V 50. min. brankář Řeřicha jen s námahou kryl dělovku Jana Vojty. Za čtyři minuty hosté pět metrů před vápnem faulovali, trestný kop Jana Vojty odvrátili hosté na roh a po rozehrání Jaromír Vorel trefil tyč záhořské svatyně.

Pak si vypracovali tři ideální možnosti i hosté, jenže Kořán, Ciboch i Sádlo neměli přesnou mušku. Naopak domácí udeřili v 63. min. počtvrté. Jaromír Vorel přiťukl Janu Vojtovi a ten překvapil Řeřichu – 4:0.

V 74. min. se vyznamenal záhořský gólman, který bravurně vyrazil střelu Petra Sládka směřující pod břevno. Minutu před koncem měl obrovskou šanci záhořský Blažek, ale brankář Hlaváč předvedl fantastický zákrok a střelu vyrazil. V poslední minutě zápasu se skóre znovu měnilo, Petr Sládek upravil na konečných 5:0.

A takto zhodnotil utkání domácí trenér Juraj Kobetič:

„Po utkáních s týmy, která jsou v soutěžích výš, jsme odehráli zápas s mužstvem, které sice hraje nižší soutěž, ale jeho způsob hry je podobný celkům z naší I. A třídy. Od začátku utkání jsme chtěli řídit zápas a diktovat jeho tempo. V zakládání útočných činností jsme chtěli začít již u naší branky a trpělivě připravovat brankové příležitosti. Jsem spokojený s přístupem hráčů k tomuto utkání. Vyzkoušeli si rozehrávku i postupné vedení útoku a myslím, že si utkání užili. Podařilo se nám i brankově vyjádřit převahu na hřišti a tak věřím, že do dalšího týdne přípravy bude v hráčích hlad po fotbalu a nadšení do další práce."

Rohy: 6:4, rozhodčí Sajtl, přihlíželo 40 diváků. Sestavy mužstev:

Protivín: Hlaváč – Rotbauer, Jar. Mikulenka, Štěpán, Veselý – Dolejš, Zbyněk Vorel, Radek Vojta, Jan Vojta – Jaromír Vorel, Reidinger. Střídali Bartuška, Sládek. Trenér Juraj Kobetič.

Záhoří: Řeřicha – Hanus, Malý, Kořán, Hendrych – Sádlo, Ciboch, Javůrek, Sup – Jakub Volf, Blažek. Střídal Daniel Socho. Trenér Zdeněk Hůla.

VÁCLAV KARAS