Jenže už za dvě minuty Moravec z pokutového kopu snížil a Protivín měl rázem zase o co hrát.

Domácí se v závěru strachovali o výsledek. Gól Adama Kasíka ze 76. minuty ale pro ofsajdové postavení neplatil, a tak se Protivínští vraceli z Tábora bez bodu.

„Těžko mohu z lavičky posoudit, jestli ofsajd byl. Ale asi ano, když ho sudí písknul. Chtěli jsme v Lomu usilovat o víc než o jeden bod. V prvním poločase jsme ale dostali gól po nedůslednosti v obraně. Jinak jsme neodehráli špatné utkání. Kluci se rvali o dobrý výsledek a Lom se v závěru o výhru strachoval. Škoda, že to nevyšlo,“ řekl kouč Protivína Juraj Kobetič.

Šanci na reparát měli protivínští fotbalisté hned v pondělí, v dohrávce 17. kola krajského přeboru ale nezvládli domácí utkání s Českým Krumlovem, kterému podlehli 1:3.

Fakta z víkendu:

Sobota: Lom – Protivín 2:1 (1:0) - Branky: 26. Janů, 53. Šimák – 55. Moravec (11), ŽK 1:3 (Balogh – Moravec, Vojta, Mikulenka), 140 diváků, rozhodčí Havlík – Herzog, Panský.

Pondělí: Protivín – Č. Krumlov 1:3 (1:0) - Branky: 37. Vojta – 57. Strapek, 59. Persán, 80. Novák. Rozhodčí: Kaštánek – Krčín, Toucha. ŽK 2:3 (Prášil, Blažek – Persán, Svoboda, Strapek). Diváků: 300.