V Písku se mluví o tom, že se s týmem musí ještě hodně pracovat, aby se ve třetí lize zabydlel na delší čas. Tým je mladší, nevyzrálý. I proto by bylo potřeba zítra zvítězit. „Bylo by dobré, kdybychom mohli zase zvednout po utkání hlavy, ne abychom je měli dole," říká trenér Písku.

Pozor na Převýšov

A moc dobře ví, že Převýšov by měl být alespoň papírově slabším soupeřem. Proti týmům, se kterými hráli Písečtí v prvních šesti kolech. „Je to tým ze stejných pater tabulky, ve kterých se pohybujeme my. Nám velí hrát na vítězství to, že hrajeme doma a doma už prostě body ztrácet nesmíme!" burcuje Prášil.

Ale myslet si, že soupeř přijede do Písku odevzdaný, to by byla velká chyba. „Když se podíváme na třetí ligu, tak od prvního do posledního místa jsou ty týmy nějakým způsobem vyrovnané. Tabulka ještě není rozdělená nějak moc na dobré a špatné týmy, ale brzy se určitě dělit bude," upozorňuje písecký lodivod a dodává: „Proto by bylo dobré, abychom bodově nestáli na místě, ale abychom se rozešli směrem kupředu."

Předpokládaná sestava FC Písek pro utkání s Převýšovem.

Trenér Prášil s ohledem na to, že Písek hraje v sobotu dopoledne, dost často navštěvuje utkání ostatních týmů, které hrají v sobotu nebo v neděli odpoledne. Převýšov ale ještě neviděl. „Zprávy o soupeři ale máme velmi dobré. Je to farma Hradce Králové, takže tým, který je doplňovaný prvoligovými fotbalisty ze širšího kádru, nebo těmi, kteří pravidelně v lize nenastupují. Sestava se ale tedy mění podle toho, kdo z Hradce na utkání třetí ligy přijde a kdo ne. Ale je to mladý tým, běhavý," říká trenér Ondřej Prášil.

Ztráta: Sajtl mimo

Zatímco u sobotního soupeře není jisté, kdo nastoupí, v píseckém kádru je celkem jasno. „Všichni jsou zdraví, až na obránce Ondřeje Sajtla. Ten vypadá na delší dobu, v pátek jde na operaci, má poraněné koleno. Přišli jsme o něj asi na celý podzim. To je citelná ztráta, Ondra začal sezonu ve výborné formě. Musíme mu popřát, ať se brzy uzdraví, aby s námi mohl pokračovat dál," říká kouč FC Písek.

Velkou ztrátu by mohla ještě znásobit nepřítomnost Zušťáka, který byl vyloučen v utkání s Domažlicemi. V případě tedy, že by mu disciplinární komise vyměřila vyšší trest, než jednozápasový. „Bylo to za dvě žluté. Věříme, že chybět nebude," doplňuje.

Tím by se trenér Prášil mohl vrátit k 'vítězné' sestavě, která doma zdolala Chrudim. „Ale ještě jeden otazníček tam máme," upozorňuje.

O místo v základní sestavě si svými výkony řekl krajní záložník Roman Zahrádka, který dal dosud dva góly. „To je ten otazníček. Roman dokazuje to, že když se dostane do šance, tak ji promění. Ale myslím si, že zápas s Převýšovem bude fyzicky náročný, takže rozložíme jeho tíhu na víc hráčů. Budeme na tempo utkání reagovat rychleji, než doteď," říká Prášil a myslí tím, že bude střídat dřív, než v sedmdesáté minutě utkání.

S mladým týmem je potřeba hodně pracovat a pro motivaci do další práce by bylo dobré v sobotu minimálně bodovat. „Je to naše přání, ale já osobně se víc přikláním k výhře. Je to fotbal. Může se stát cokoli. Diváci jsou nám schopni odpustit ztrátu bodů, když bude fotbal splňovat nějaké parametry. Když si po utkání budeme moci říct, že jsme pro vítězství udělali všechno, i když to nebude stoprocentní bodový zisk. Chtěli bychom navázat na druhý poločas v Bydžově, kdy jsme soupeře přehrávali, ale musíme se vyvarovat chyb, které děláme v defenzivě," uzavírá Ondřej Prášil.