První polovina soutěže dopadla určitě nad očekávání. "Dobré výsledky proti kvalitním soupeřům ze začátku nám dodaly sebevědomí a pak už to jelo na dobré vlně. V týmu byla super atmosféra a to se odrazilo i v zápasech. V průběhu soutěže sice přišel třízápasový útlum, ale poslední kola se nám povedla opět za plný počet bodů a současné umístění nám dává klid pro jarní část sezony,“ hodnotí podzim trenér Tomáš Smrčina, který tým převzal před startem aktuálního ročníku.

Čimelice se řadí mezi celky s neproduktivnějším útokem a jejich obrana je vůbec nejlepší v kraji, nechtějí však usínat na vavřínech: „Na zlepšení je toho vždycky dost. Určitě nás těší, jak fungovala obrana v čele s brankářem Slavíkem. Na druhou stranu jsme inkasovali z deseti gólů tři z penalty a jednu soupeř neproměnil. Na můj vkus je to až dost. Musíme si v soubojích ve vápně počínat chytřeji a vědět, co si můžeme dovolit. I v útoku to fungovalo dobře. Dali jsme čtyři góly Jindřichovu Hradci a pět Hluboké, což ukazuje naši sílu směrem dopředu,“ shrnuje čimelický lodivod.

Zimní přestávku strávilo Siko v domácím prostředí. Hráči trénovali dvakrát týdně a o víkendu hráli přátelská utkání. Trenér však musel řešit i nepříjemnosti: „Kvalitní výkony jsme v přípravě podali s divizním Roudným nebo s Krumlovem. Slabý byl náš výkon proti Protivínu. Z čeho jsem ale zklamaný, je tréninková morálka. Řada hráčů trénuje poctivě, ale z některých výmluv mi jde někdy hlava kolem. Stejně jako z dovolené na horách v čase prvního mistráku. Tohle prostě nepochopím,“ popisuje Tomáš Smrčina.

Podle předpokladů nedošlo v dobře fungujícím týmu Čimelic k žádnému velkému zemětřesení, ale několik změn přece jenom přišlo: „Náš kádr posílil Petr Listopad z Písku, Miroslav Suchan z Milevska a Jaroslav Hadáček ze Sepekova. Všichni v přípravě ukazují, že nám v soutěži pomohou. Po operaci kolene je Radek Převrátil, se kterým do jarní části sezony také počítáme. Naopak do přípravy se nezapojili Filip Šťastný a Jan Kuchta,“ shrnul aktivitu Čimelic na přestupovém trhu trenér Smrčina.

A jaká jsou očekávání a cíle šéfa lavičky SK Siko Čimelice? „Čekáme, že na jaře si na nás dají týmy trochu větší pozor. Pořád chceme, aby nás to hlavně bavilo – a nikoho určitě nebaví prohrávat. Věřím, že tým máme na to, abychom předváděli fotbal jako na podzim,“ uzavírá Tomáš Smrčina.

O tom, jak velkou pozornost ostatních týmů si Čimeličtí svými podzimními výkony vysloužili, se černý kůň soutěže začne přesvědčovat v sobotu 11. března, kdy se představí na hřišti šestých Katovic. O týden později se Siko vydá do Jindřichova Hradce a doma si zahraje poprvé až v sobotu 25. března. To do Čimelic přijedou hráči průběžně osmé Třeboně.