Prvoligové Dynamo Č. Budějovice jede na hřiště exligové Viktorie Žižkov a k pohárovému zápasu přistupuje jako k lize. „My si v naší situaci nemůžeme dovolit nic podcenit,“ tvrdí tenér Pavel Tobiáš. „Jedeme na Žižkov s cílem uspět a postoupit do jarní pohárové fáze,“ říká kouč Dynama a dodává, že ale nejde jen o postup. „Dobrý výsledek, podpořený navíc i dobrým výkonem, by nám mohl pomoci k nastartování i v lize,“ upozorňuje.

I proto jeho tým pojede na Žižkov v plné síle. „Chybět by měli jen dlouhodobě zraněný Šíma a také Stráský, jenž proti Slovácku utržil řádný kopanec,“ sděluje Tobiáš (nebude mít už ani Homoláče, jenž v rámci zužování kádru A–týmu byl přeřazen do juniorky).

Premiéru si naopak odbude 22letý Jan Krob, jenž přichází na hostování ze Sparty. „Je to levonohý hráč, prošel jedenadvacítkou, měl by nám pomoci,“ doufá Pavel Tobiáš.

V jednání je i příchod Šikliče ze Slavie, ten ale na Žižkově ještě k dispozici asi nebude.

I Jablonec bere pohár s plnou vážností. „Nic nevypouštíme, jedeme do Písku o den dřív a v nejsilnějším možném složení,“ sdělil před cestou na jih Čech asistent trenéra Jozef Weber. „Sestava bude podobná jako na Liberec.“