Po kuriózní chybě a vyhraném rozstřelu bere Písek dva body

Písek - K předposlednímu domácímu utkání podzimní části České fotbalové ligy nastoupili písečtí fotbalisté proti týmu Tachova, který před zápasem okupoval sedmou příčku tabulky.

5.11.2016

13. kolo ČFL, Písek - Tachov 2:1penFoto: Deník/Petr Brůha

Úvodní půle patřila domácímu celku, ale první nebezpečné zakončení si připsali hráči soupeře. V 6. minutě zahrával Tachov přímý volný kop, po jehož exekuci se hosté dostali ke dvěma hlavičkám, z nichž ta druhá mířila těsně nad břevno brány Jakuba Rondzika.

Ojedinělou příležitost Západočechů žlutomodří přečkali a dali se do útočení. Hned první vážnější akce skončila vedoucím gólem Písku. Vše začalo u Petra Řeháka, který autovým vhazováním našel v záloze nastoupivšího Jesse Edge. Míč se posléze dostal k Vojtěchu Zemanovi, jehož přesnou kolmou pobídku poslal do sítě Filip Řezáč - 1:0. O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji, ale Martin Held svou bombou zpoza vápna trefil jen prostředek branky a zasahujícího Dana Houdka.

Když Tachov nebyl schopný ohrozit Jakuba Rondzika vlastními silami, nabídl písecký gólman hostům velkou příležitost sám. Po půlhodině hry se po kličce a následné snaze o rozehrání zamotal do balónů tak nešťastně, že poslal přihrávku přesně na kopačky hráčů v červených dresech. Ti situaci dva na brankáře bez problémů využili - Martin Hoffmann srovnal - 1:1.

Smolný okamžik mladým týmem domácích otřásl, přesto se dále dostával do šancí. Ve 33. minutě byl na malém vápně zcela sám Michal Rendla, ale jeho hlavička mířila vedle. Střelecky se neprosadili Vojtěch Zeman ani Martin Held, a když tečovaný pokus Jesse Edge stačil Dan Houdek polapit, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Po změně stran se Písek dostal do útlumu, který Tachovští využívali ke korigování poměru hovořícím o držení míče, přesto mohli jít domácí znovu do vedení. V 51. minutě vyslal štiplavou střelu Nikolas Salašovič a v 63. minutě chybělo jen pár centimetrů Václavu Hrachovcovi, aby do sítě uklidil gólmanem podskočený (sáhl si konečky prstů) centr Štěpána Hlinky. Ještě předtím však mohli udeřit hosté, pokus Petra Šáchy z bezprostřední blízkosti ale zneškodnil Jakub Rondzik.

V závěru se celek od Otavy dostal do souvislejšího tlaku, jenže střely ani standardní situace v rozdílovou trefu nevyústily - rozhodnout musel penaltový rozstřel.

Neoblíbenou dovednostní soutěž Písečtí tentokrát zvládli. Štěpán Hlinka sice v sedmé sérii zaváhal, ale bezprostředně po něm odmítl druhý bod také tachovský Tomáš Hájovský. Když v jedenácté sérii přestřelil Ondřej Stružka, rozhodl o tom, že na jihu Čech zůstanou dva body a jeden poputuje na západ.

FC Písek - FK Tachov 2:1 (1:1), pen: 10:9

Branky: 11. Řezáč - 30. Hoffmann.

Penaltu proměnili: Šlehofer, Řehák, M. Held, Rendla, Sajtl, Němec, Milec, Hrachovec, Holub, Rondzik - Hradecký, Vyleta, Matas, Mlynařík, Dvořák, Šácha, Habart, Kyndl, Houdek. Penaltu neproměnili: Hlinka - Hájovský, Stružka.

ŽK: Řehák, Hrachovec - Kyndl.

Rozhodčí: Melničuk - Hányš, Tvrdík. Delegát: Hanzal.

Sestava FC Písek: Rondzik - Sajtl, Rendla, Řehák, Holub, Zeman (60. Hrachovec), Grobár (60. Hlinka), Edge (74. Milec), Salašovič (87. Šlehofer), M. Held, Řezáč (74. Němec).

Sestava FK Tachov: Houdek - Hájovský, Ruda (56. Šácha), Matas, Habart, Butnaru (46. Vyleta), Hoffmann (76. Dvořák), Kyndl, Folejtar (67. Stružka), Mlynařík, Hradecký.

Trenér FC Písek Ondřej Prášil: Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání. Dali jsme branku a přišly i další zakončení. Chyba, kterou udělal Jakub Rondzik, byla zásadní, protože náš mladý tým to vyhodilo úplně z rytmu a až někdy ke konci poločasu jsme se do toho znovu trochu dostali. Ve druhé půli to bylo o jedné šanci na každé straně. My doplácíme na kvalitu ve finální fázi, což bylo vidět v posledních patnácti minutách, kdy jsme měli snad čtyři nebo pět příležitostí k centru či střele, ale trefíme prvního hráče nebo nejsme tam, kde bychom měli být. To jsou detaily, které rozhodují o plném bodovém zisku.

Trenér FK Tachov Pavel Vaigl: Do utkání jsme vstoupili špatně. Sledoval jsem zápasy soupeře a vím, že dost často brzy vstřelil branku, na což jsme hráče upozorňovali, ale ta branka stejně přišla. Naše obranná hra nebyla v první půli dobrá. Srovnali jsme po hrubé chybě gólmana, což nás trochu nakoplo a po poločase se naše hra zlepšila. V poslední čtvrthodině nás domácí tlačili a gól si asi zasloužili, takže výsledek penaltového rozstřelu je spravedlivý. Jeli jsme pro bod. Ten máme a jsme s ním spokojeni.

Autor: Petr Brůha

5.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 16 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci ODBORNÍ ZAMĚSTNANCI MÚ MILEVSKO - ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍCI. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 24120 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Tajemnice Městského úřadu Milevsko vyhlašuje výběrová řízení na 2 místa odborných zaměstnanců pro odbor právních služeb, přestupků a kontroly Městského úřadu Milevsko, referenti/referentky - administrativní pracovníci, Platové zařazení: platová třída 8 dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. - příloha č. 2, (16.000 - 24.120 Kč podle délky započitatelné praxe + příslušné příplatky), , DRUH PRÁCE: zajišťování administrace přestupků v rámci odboru právních služeb, přestupků a kontroly, zejména přestupky dle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, DALŠÍ POŽADAVKY: , - střední vzdělání s maturitní zkouškou, - bezproblémová dovednost pracovat na PC - Windows, Word, Excel, Outlook, E-spis apod., - znalost právních předpisů z oblasti veřejné správy (zejména: zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení) a zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích (zákon o silničním provozu), vše ve znění pozdějších předpisů), - schopnost týmové práce i samostatného rozhodování, - ochota dále se vzdělávat, VÝHODOU:, - praxe ve veřejné správě na výše uvedeném úseku, - řidičské oprávnění skupiny B - aktivní řidič, , Uchazeči předloží písemnou přihlášku, ke které doloží další doklady, která musí obsahovat náležitosti: , (vzor přihlášky a další informace ohledně ostatních potřebných dokladů jsou zveřejněné na internetových stránkách: www.milevsko-mesto.cz), , Lhůta pro podání přihlášky: do 21.11.2018 (středa) do 11:00 hodin , , Způsob podání přihlášky: osobně doručené nebo zaslané v zalepené obálce s označením "Výběrové řízení - referent OPSPK administrativní pracovník", do podatelny Městského úřadu Milevsko, náměstí E. Beneše 420, 399 01 Milevsko. Na přihlášky podané po uvedené lhůtě nebude brán zřetel. , , Podrobnější informace o pracovní pozici podá: Mgr. Petra Burdová, telefon: 382 504 109, 602 444 324, e-mail: petra.burdova@milevsko-mesto.cz, Veškeré informace ohledně přihlášky (vzor) a jejích náležitostí naleznete na stránkách: , http://www.milevsko-mesto.cz/zamestnani/ds-11908/p1=51193. Pracoviště: Město milevsko, nám. E. Beneše, č.p. 420, 399 01 Milevsko 1. Informace: Petra Burdová, +420 382 504 109,602 444 324. Gastronomie - Pomocná síla do kuchyně 13 000 Kč Hledáme pro náš stravovací provoz, firemní jídelnu v Písku. HPP/DPP, dvou směnný provoz 5:30-14:00 hod. a 11:30-20:00 hod., mzda 13.000 Kč +2.600 Kč pohyblivá složka. Požadujeme platný potravinářský průkaz, zodpovědnost, spolehlivost. Nabízíme práci u stabilního zaměstnavatele, transparentní odměňování, výhodné stravování, zaměstnanecké benefity. Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 15 000 Kč Pomocní kuchaři POMOCNÝ/Á KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: CIZ, Pro naši firemní restauraci přijmeme zaměstnance na pozici pomocný kuchař/ka., Náplň práce: spolupráce při vaření hotových jídel a minutek a jejich následný výdej., Pracovní doba: 4.00 - 12.30 hod., Požadujeme: praxe v kuchyni min. 1 rok - výhodou, schopnost být součástí týmu, pozice je vhodná i pro absolventy., Nabízíme: HPP, firemní stravování, slevy na partnerské produkty, v případě zájmu možnost kuchařských kurzů, odměny za doporučení nového zaměstnance, Mzda je rozdělena na základní mzdu + individuální odměnu až do výše 20 % ze základní mzdy., Kontakt: p. Lucie Jakešová, tel: 286 014 231, e-mail: jakesova-lucie@aramark.cz. Pracoviště: Aramark, s.r.o. - restaurace jitex, U Vodárny, č.p. 1506, 397 01 Písek 1. Informace: Lucie Jakešová, +420 286 014 231. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 13 500 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ SK. C + E. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: ciz, Požadavky: ŘP skup. C + E, Jízdy po ČR i po zahraničí, První kontakt: p. Michal Schwarz tel. 724 060 061 nebo email: michal.schwarz@mstran.cz. Pracoviště: Ms transport, s.r.o.- pracoviště topělecká, Topělecká, č.p. 376, 397 01 Písek 1. Informace: Michal Schwarz, +420 724 060 061.

Fotbalový KP: Katovice - Jankov 2:1.
100

Katovice přezimují na druhém místě

Jihočeské derby skončilo výhrou basketbalistů Jindřichova Hradce 101:80.
11

Sršni bodali pouze poločas

-

Hokejistům ČEZ Motoru byly kontumovány dva zápasy a přišli tak o šest bodů

České Budějovice - Na základě rozhodnutí sportovně technické komise ČSLH byly kontumovány zápasy Motoru v Kladně a v Ústí nad Labem ve prospěch domácích týmů v poměru 5:0. Důvodem je, že za českobudějovický tým nastoupil jeden starší hráč nad povolený limit. Jihočeši tak přišli o šest bodů…

-

Motor na ledě posledního Ústí s přehledem splnil roli vysokého favorita

Ústí nad Labem – Hokejisté ČEZ Motoru vyhráli ve 25. kole první Chance ligy na ledě posledního Ústí nad Labem s přehledem 4:0 a nadále vedou tabulku soutěže. Hned ve středu je čeká domácí zápas s Třebíčí (17.30).