A vyhrálo i včera na jihu Čech.

Do zápasu Jihočeši nastoupili už s novou posilou Tomášem Hájovským, který by měl zpevnit zadní řady týmu. Domáí měli už v 6. min. první náznak šance, když brankář Zacharda Šimákův roh vyrazil jen na vápno k Benátovi, ten ale z voleje překopl. Pohříchu podobných možností Dynamo do půle příliš nemělo.

Hosté hráli v úvodu opatrně, brzy se ale hra vyrovnala a po dvaceti minutách Ústí i zahrozilo: Miskovič z vápna poslal svůj projektil nad bránu a vychýlenou mušku měl o minutu později i Hyčka, kterého na zteč nechtěně vyslal nevydařenou rozehrávkou domácí Karafiát. Ve 24. min. se hosté dostali už do první vážné příležitosti, Hyčkovu ránu z úhlu ale Křížek stačil vykopnout.

Podobnou šanci ve 37. min. připravil na druhé straně Šimák ideální uličkou pro střídajícího Buchvaldka, bohužel ani on na brankáře Zachardu ze strany nevyzrál. Šancí přibývalo, tu další spálil ústecký Miskovič, jehož střela podél vybíhajícího Křížka o metr minula opuštěnou branku a poté po rohu dokonce z prázdné brány vykopával Řezáč.

Co se hostům nepovedlo ke konci první půle, stalo se hned v úvodu druhého dějství: Eliáš v 53. min. pronikl zprava do vápna, dal míč po sebe na volného Hyčku, jenž ranou k zadní tyči nedal Křížkovi šanci zasáhnout – 0:1.

Domácí trenéři pak posílili ofenzívu o druhého útočníka Linharta, hosté ale hrozili nebezpečnými brejky a v 66. minutě po Hyčkově centru Smola zblízka z voleje z čisté příležitosti překopl.

Fotbalistům Dynama nelze snahu upřít, druhou porážku v řadě se jim však už odvrátit nepodařilo. „Prohráli jsme po zásluze, Ústí bylo lepší," uznal zklamaný trenér František Cipro.

V dalším kole hraje v neděli Dynamo v Hradci Králové, předtím ale už v úterý hraje doma v Mol Cupu s prvoligovou Příbramí (17).

České Budějovice – Ústí nad Labem 0:1 (0:0)

Branka: 53. Hyčka. ŽK: Lima, Funda – Martykán. Diváci: 1378. Rozhodčí: Paták – Ratajová, Myška.

Dynamo: Křížek – Řezáč, Novák, Hájovský, Funda – Karafiát – Wermke (35. Buchvaldek), Benát, Šimák, Pešek (56. Linhart) – Jurdík (80. Lima). Trenér: Cipro.

Ústí: Zacharda – M. Zeman, Zukič, Vaněk, Šnirc – J. Peterka – Eliáš (64. Novotný), Miskovič (89. Veverka), Martykán, Hyčka – Smola (81. Hošek). Trenér: Němec.