Hosté po špatném startu do soutěže po šesti kolech zabrali a od té doby se vezli na mnohem pozitivnější vlně. U Otavy však neuspěli a domů si odvezli pět inkasovaných branek, pod které se významným způsobem podepsal třígólový Filip Řezáč.

Úvodní dvacetiminutovka byla z obou stran spíše vyčkávací a zahřívací. Jihočeši se sice chtěli tlačit do útoku, ale pozorně hrající fotbalisté Záp a vlastní nepřesnosti jim příliš prostoru nedávali. Do střelecké listiny se mohl zapsat Miroslav Slepička, jenže v páté minutě mu chyběl krok, aby v nebezpečné pozice zasáhl míč a o šest minut později zakončoval nad bránu.

Nervozitu ze svých kopaček Písečtí setřásli krátce před vypršením 30. minuty. Nejprve ještě Filip Řezáč nepřesně přihrával a zastavil tak slibně se rozvíjející protiútok, o chvilku později se však již po rychlé kombinační akci radoval ze své první trefy v zápase - 1:0. A nezůstalo u jedné. Útočník s číslem deset na zádech se sám před gólmanem Strakou nelekl ani v 31. minutě - 2:0.

Pět minut po změně stran mohlo být zle. Jenom kousek od snížení byl Tomáš Valenta, jenže stejně jako Miroslavu Slepičkovi v první půli, i jemu chyběl pověstný krok. Svěřenci trenéra Ondřeje Prášila hráli ve stále větší pohodě a od 60. minuty byli pány na hřišti, což dokázali potvrzovat také úspěšnými akcemi.

V 69. minutě završil Filip Řezáč svůj druhý hattrick v sezóně a o výsledku nebylo pochyb - 3:0. Aby diváci odcházeli domů ještě spokojenější a na jaře si našli cestu na tribuny ve větším počtu, předvedl v 77. minutě Tomáš Froněk dlouhé a neohrožené sólo přes polovinu hřiště. Jeho akce počtvrté rozesmutnila hostující obranu - 4:0. Poslední gólové slovo si během sobotního dopoledne vzal Antoním Presl. Ten v 82. minutě přišel na hřiště a o několik málo sekund později se již radoval ze zaokrouhlení stavu na konečných 5:0.

Realizační tým áčka FC Písek bude mít přes zimu o čem přemýšlet, ale rozlučka s podzimem vyšla žlutomodrým na jedničku.

FC Písek - SK Zápy 5:0 (2:0)

Branky: 27. Řezáč, 31. Řezáč, 69. Řezáč, 76. Froněk, 83. Presl.

ŽK: 2:2 (Kočí, Hanzlík - Valenta, Piták). ČK: 0:1 (Novák).

Rozhodčí: D. Drábek - Z. Šimek, M. Fojtík. Delegát: K. Braun.

Diváků: 120.

Sestava FC Písek: Hajdušek - Běloušek, Rendla, Avdić, Hanzlík - Froněk (82. Hrachovec), Kočí (62. J. Held), Milec, Voráček (86. Benetka), Slepička (82. Presl), Řezáč (78. M. Held).

Sestava SK Zápy: Straka - Novák, Pávek, Piták (88. Pedro), Putz (80. Munzar), Růžek, Svoboda, Valenta (66. Šerý), Bulíř, Jelínek, Kovařík (68. Štěpánek).

Trenér SK Zápy Michal Mašek: „Zápas se mi nehodnotí jednoduše. Ačkoli je podzimní sezóna pro nás docela pozitivní, tak dnes jsme si to vyžrali až do dna. Narazili jsme se vším všudy. V první půli jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale inkasovali jsme dvě branky. Domácí mají velice kvalitní kádr a je pro mě překvapením, že mají takový bodový zisk - tým si zřejmě potřebuje sednout. Dnes se v plné nahotě ukázaly nedostatky některých našich hráčů, kteří jsou v ČFL teprve krátce.“

Asistent trenéra FC Písek Milan Nousek ml.: „Výsledek hovoří jednoznačně, i když průběh zápasu tak jednoznačný nebyl. Bylo vidět, že když vstřelíme první gól, umíme v zápase dominovat. Na druhou stranu musím říct, že hosté ze Záp hráli fotbal, což nám určitě vyhovuje víc, než utočení do zatažené obrany.“