FC PÍSEK – SK KLADNO 2:0 (1:0)

Sestava Písku: Vršecký (46. Kučera) – Šlehofer, Pivoňka, Holub, Kubiš (46. Basaraba) – Mašát, Kohút – Šimonovský, Malý, Polodna – Zušťák. Trenér Alexander Fečo.

Písečtí odjížděli k utkání zimního turnaje na Vyšehradě z důvodu zranění, nemoci a studijních povinností bez osmi hráčů. V prvních dvaceti minutách se hrál oboustranně neurovnaný a nepřesný fotbal a bez brankových šancí.

Až ve 22. min. se povedla píseckým hráčům pěkná kombinace na pravé straně, následoval přesný centr Šimonovského na nabíhajícího Polodnu, který krásnou hlavičkou otevřel skóre – 1:0.

Hned po rozehrání se ocitl ve vyložené šanci sám před brankářem Zušťák, ale v situaci, ve které se většinou nemýlí, kladenského brankáře nepřekonal.

Ve  31. minutě poslal Kubiš z levé strany prudký centr, míč vrátil před branku Malý, ale Zušťák ze sedmi metrů z voleje přestřelil. Přestože hosté vedli a měli dvě vyložené šance, nebyl trenér Fečo s výkonem spokojen.

Do druhého poločasu tak vstoupili hráči Písku aktivněji a své vedení zvýšili. V 52. minutě zahrával Malý rohový kop, Šlehofer hlavou míč jemně tečoval, ve skrumáži se nejlépe orientoval Pivoňka a nohou  zblízka skóroval –  2:0.

Poté měli hosté ještě několik velkých příležitostí, ty největší Šimonovský a Polodna, ale nemířili do černého, takže na stavu se již nic nezměnilo.

Na druhé straně jedinou větší šanci kladenských hráčů zmařil výborným zákrokem brankář Kučera. Přestože výkon Jihočechů nebyl v některých fázích zápasu optimální, bylo jejich vítězství  zcela zasloužené.

Přátelské utkání:

FC PÍSEK  U19 – TJ HRADIŠTĚ 0:2 (0:2)

Sestava Písku: Sobolík – M. Novotný, Pohnán, Kůra, Staněk – Urych, Motyka, Rakovan, Zeman – Hadáček, Markvart (střídali P. Novotný, Hlavín a Šejvar). Rozhodčí M.  Jevčák.

Domácí mladíci opět nabídli soupeři řadou nepřesností možnost ke skórování. Hosté ji využili a v 9. minutě  šli do vedení. Fotbalisté Hradiště byli nadále při chuti a domácí hráče v prvním poločase doslova školili v osobních soubojích a v kombinaci. Jejich tlak vyústil ve 45. minutě v další branku po standardní situaci – 0:2.

Ve druhém poločase tempo hry značně polevilo a hosté si bez problémů svůj náskok pohlídali až do konce utkání.   Asistent píseckého trenéra Vlastimil Klusoň:

„Pokud si nedáme dvě přihrávky po sobě a neustojíme osobní souboje, nemůžeme pomýšlet na dobré výsledky. S tak ustrašeným výkonem bez kreativity se ligová soutěž nedá hrát."