Utkání hodnotili trenéři obou celků takto:

Marek Černoch, FK Jindřichův Hradec 1910:

„Utkání pro nás nedopadlo dobře. Do Písku jsme přijeli s velkou pokorou, protože soupeř je velice kvalitní a já ho tipuji na jednoho z velkých favoritů soutěže a přál bych mu, aby se vrátil do III. ligy. Naši hráči plnili stanovenou taktiku pouze první poločas a myslím si, že nám to docela vycházelo.

Domácí si vytvořili několik šancí, ale prosadili se až po naší chybě, která vyvrcholila faulem ve vápně a penaltou, kterou Písek proměnil. Přesto jsme do přestávky uhráli pro nás velice nadějný výsledek. Ve druhé půli jsme pod tíhou kvality soupeře a jeho narůstajícího tlaku propadali ve všech směrech a Písek nás jednoznačně přehrál a zaslouženě zvítězil."

Ve druhém poločase jste inkasovali góly ze standardních situací soupeře, které byly jako přes kopírák. V čem vázla vaše obranná činnost?

„Přesně tak, to je naše velká bolest. Hráče jsem upozorňoval na nebezpečné standardní situace soupeře, na což jsme se také v týdnu při trénincích zaměřili. Bohužel realita na hřišti byla docela jiná, písečtí hráči jsou kvalitní a při standardních situacích šli důrazně do zakončení, což se jim vyplatilo. Mezi našimi a domácími hráči byla, co se týče kvality, velká propast. A to se také potvrdilo."

Karel Musil, FC Písek:

„V utkání jsme se pomalu rozjížděli, soupeř v prvním poločase  pozorně bránil, vycházel z hlubokého bloku, zahustil prostor před pokutovým územím, a i když jsme se na jeho hru v týdnu připravovali, nedokázali jsme se prosadit. Chybělo mi tam přečíslení a jednoduchá akce ze strany.

A musím říct, že jsme i trochu podcenili některé situace v obranné činnosti, jejichž řešení si představuji docela jinak. To byla moje výtka hráčům o přestávce v kabině. I když hrajeme doma s takovýmto soupeřem, nemůžeme takto  k zápasu přistoupit. Jsem rád, že se nám podařilo v prvním poločase vstřelit alespoň jeden gól, i když šancí jsme měli  dost.

Mrzí mě jedna věc, že po krásných kombinačních akcí, kdy měl přijít jejich vrchol v podobě gólu, jsme je nedůrazně zakončili nebo nám ve skórování zabránil velmi dobře chytající brankář Hulík. A někdy i s notnou dávkou štěstí. Některé góly, které soupeř ve druhé půli inkasoval, byly hodně laciné. Tam už se projevila naše větší fotbalová zkušenost. Hru jsme více roztáhli a snažili jsme se více kombinovat ze stran, a hlavně zlepšit finální fázi."

Na góly ze standardních situací  přesně přihrával střídající Filip Šťastný…

„Určitě byl jeho příchod na hřiště pro mužstvo přínosem, na druhou stranu máme náš tým postavený na určité taktice a já jsem s jeho výkonem v minulých zápasech nebyl moc spokojený Takže jsem zvolil změnu. Věřil, jsem, že když dám šanci Davidu Chytrému od začátku utkání, tak, že  se jí chytne, ale dopadlo to jinak.

U Davida je to tak, že když naskočí do utkání v jeho průběhu, tak je platnějším hráčem než když nastoupí od začátku. Filip Šťastný je dobrým hráčem, ale v současném fotbale se hraje i v obranné činnosti, a tam on má velké rezervy."

V příštím kole zajíždíte na hřiště Zličína, tedy dalšího týmu ze suterénu tabulky. Potvrdíte tam stoprocentní bodovou úspěšnost z venku?

„Na to nemohu odpovědět, protože každý zápas je jiný. Právě takové zápasy jsou velice těžké, neboť týmy ze dna tabulky se chtějí na celky z čela soutěže vytáhnout a dělají maximum pro to, aby se jim to povedlo. Samozřejmě, že uděláme maximum pro to, abychom nad Zličínem vyhráli."