Svěřenci Ondřeje Prášila, jenž na postu kouče vystřídal zkušeného Jindřicha Dejmala, diváky potěšili ofenzivním pojetím. „V kádru máme hráče, kteří mají pro útočný styl hry předpoklady. Jak rychlostní, tak i v zakončení," ocenil nový písecký trenér.

Dvěma brankami se na hrotu uvedl budějovický Němec, nové hráče ale detailněji trenér hodnotit nechtěl. „Ti, které zkoušíme, odvedli dobré výkony, avšak stále platí to, co jsme říkali. To je, že kádr pro III. ligu musíme doplnit," poznamenal Prášil, nicméně pro středeční přípravný duel s juniorkou Táborska (18.00) se sestava dle něj příliš nezmění. „Máme v týmu i mladé kluky, kteří šli hrát za béčko. Takže i je chceme ve středu zapojit."

Od mladíků Dynama čekal Prášil víc. „Myslel jsem si, že naše gólmany prověří víc. Že se budou do zakončení dostávat častěji. Což jsem si i přál, protože tu máme dva gólmany na zkoušku a chtěli jsme je vidět v akci. Jenže těch možností se ukázat moc neměli, akorát vždy v začátku obou půlí, kdy jsme jako by zůstali v kabině. Celkově ale těch situací před naší bránou bylo málo."

Viděl i slabiny, třeba v rozehrávce zezadu. „Kluci tady byli zvyklí na nějaký styl hry a my od nich teď chceme něco trošku jiného. A zřejmě než ta hlava přepne na něco nového, nějaký čas trvá. Jsou to mladí kluci, od nich nějaká ta špatná rozehrávka prostě bývá," měl Ondřej Prášil pochopení.

Zatímco na písecké straně panovala po zápase spokojenost, trenérům českobudějovické juniorky přibyly vrásky na čele. „Pořád je to jen příprava, která se nám nevyvedla," krčil rameny trenér Jiří Lerch, jedním dechem ale doplnil, že jak on, tak i jeho asistent Karel Vácha se shodli na tom, že přístup k zápasu ze strany jejich svěřenců určitě v pořádku nebyl. „Měli jsme v sestavě pět hráčů ze širšího kádru prvoligového áčka, a to by mělo být na hřišti znát. Což bohužel vidět nebylo a naopak spíše se prosazovali naši kmenoví hráči, byli přece jen zodpovědnější," mračil se Lerch.

Výkon Písku ocenil. „Bylo vidět, že je to třetiligové mužstvo, ta vyzrálost tam byla a my se s důrazem soupeře nedokázali srovnat. Prostě jsme zaslouženě prohráli, Písek byl jednoznačně lepší."

Lerch s Váchou dávají dohromady nový tým a nějakou dobu tudíž potrvá, než si hráči na sebe zvyknou. Před nevydařeným zápasem v Písku sice mladíci Dynama v přípravném derby zdolali juniorku Táborska 3:1, výhru ale trenér Lerch nepřeceňoval. „Za Tábor hrají stejně mladí kluci jako jsou ti naši, byli to jejich vrstevníci z ročníku pětadevadesát. Ti hráli za Táborsko druhou ligu dorostu, zatímco naši kluci dorosteneckou první ligu. Nějaký rozdíl tam vidět tudíž byl. Ale neviděl bych to jen růžovými brýlemi, protože ve druhé půli nám hráči Táborska šli čtyřikrát sami na bránu a že to neproměnili, bylo dílem jak jejich nezvládnuté koncovky, tak i výkonu našeho brankáře Coufala," upozornil Jiří Lerch.

Ve středu se juniorka Dynama střetne v Roudném s tamním divizním nováčkem (17.00).

Kamil Hajdušek by třetí ligu bral

Kamil Hajdušek začínal s fotbalem v Katovicích. „Trénoval mě tam děda a potom i taťka, v mladších žácích jsem přešel do Strakonic a po dvou letech do Budějovic, kde jsem dosud," přiblížil pro Deník jižní Čechy své začátky dvacetiletý brankář.

Pro většinu píseckých fanoušků jste novou tváří, jak k vašemu příchodu z Dynama k Otavě došlo? A jak jste přijal to, že hned v prvním přípravném zápase za nový tým jste nastoupil proti svým bývalým spoluhráčům?

Zatím jsem v Písku jen na dva týdny na zkoušku, takže bych si netroufal říct, zda jsem si zachytal proti bývalému, anebo stále ještě současnému mužstvu… Buď zůstanu v Písku, nebo se vrátím do juniorky Dynama, proti které jsme tady teď hráli.

Co vlastní zápas? Užíval jste si ho?

Byl to jiný zápas, přece jen jsem hráče soupeře dobře znal, vždyť jsem s nimi minulý týden odehrál i přípravné střetnutí v Jihlavě. Chytal jsem tam první půli a po poločase jsme se vystřídali právě s Lukášem Coufalem, který byl v bráně Dynama teď proti nám. V tomto týdnu už jsem absolvoval přípravu tady v Písku.

A co váš možný odchod do Písku? Šlo o vaši iniciativu, anebo se ozval Písek?

Pokud vím, tak Písek shání gólmana, a tak se vedení obou klubů dohodla na tom, že bych sem šel na testy. Já vím, že Písek má kvalitní brankáře, přesto tady zřejmě chtěli brankářský post ještě dál zkvalitnit. V přípravě je nás tady teď šest gólmanů, já osobně bych tu rád pokračoval i v sezoně.

Takže se vám v Písku líbí?

Rozhodně. Pro fotbal tady jsou dobré podmínky, dobré zázemí. A hlavně, bude se tu hrát třetí liga.

Juniorku Dynama jste porazili 5:0, gól jste tudíž nedostal, takže spokojenost? A nečekal jste, že vás mladíci Dynama prověří přece jen trochu víc?

Oni taky nějaké šance měli. Hned na začátku, kdy jsem si to já sám sobě svojí nerozvážností zavařil, naštěstí jsem to ještě sám stihl napravit. Jinak jsem s vítězstvím počítal, že jim ale dáme bůra, to jsem nečekal. Ale jak říkám, oni taky měli šance, i ve druhé půli mohli nějaký gól dát. Oni měli v koncovce problémy, zatímco my skoro všechno proměnili.

Vy jste na jaře nakoukl i do druhé ligy, kdy jste párkrát kryl záda Křížkovi. S jakými pocity jste na lavičku šel poprvé?

Já odjel na trénink farmy, tam mi ale trenéři řekli, že se Bárta zranil a já rovnou šel na lavičku za áčko proti Vltavínu. A v áčku jsem vydržel asi osm kol. Zbytek sezony jsem pak chytal ve třetí lize a také za to jsem byl rád.

Takže proti Táborsku jste už na lavičce nebyl?

Ne, ale s klukama z juniorky jsem se tam byl podívat, takže i tak jsme si to užili.

Už jste se zmínil, že byste v Písku rád zůstal. Je to vaše přání?

Určitě. Líbí se mi tu a třetí liga dle mě je víc než juniorská liga. Zřejmě by šlo o roční hostování, abych se mohl do Dynama třeba vrátit.