Písecký kanonýr Jan Zušťák se rozhodl po sezoně ukončit svou dlouholetou 
a bohatou fotbalovou - ligovou - kariéru a nadcházející střetnutí tak pro něj bude posledním, které minimálně v třetiligovém žlutomodrém dresu odehraje před domácími příznivci. A právě fanoušci se s útočníkem nosícím na zádech číslo jedenáct chtějí rozloučit a poděkovat mu za roky, po které bavil ochozy stadionu u Otavy svými fotbalovými kousky.

Vzkaz od fanoušků

Vážený Honzo, čas nikdo 
z nás nezastaví, ani tobě se to nepodařilo. Jsme 
z toho smutní, že už nepřidáš ke svým sto sedmdesáti gólům 
v mistrovských utkáních další. Ale takový je život sportovce, že jednou skončí. Ty můžeš být na svou hráčskou kariéru hrdý. Přinášel jsi svými góly radost tisícům lidí. My jsme tě vždy uznávali 
a měli rádi. A to nejen pro vstřelené branky, ale také pro tvou kamarádskou povahu. Nikdy ti nebylo zatěžko, nás, fanoušky, pozdravit a prohodit pár slov. Dovol, abych ti na závěr popřál hodně zdraví a do další sportovní činnosti hodně úspěchů. Ať se ti trenérská práce daří alespoň tak, jako ta hráčská. Za všechny písecké fanoušky Honza „Řehtačka" Zborník.

U fotbalu zůstane

„Divákům zamávám, poděkuju jim za přízeň a bude konec. Na tuhle chvíli jsem se připravoval již delší dobu, a jenom díky píseckému klubu jsem ještě nějakou tu sezonu přesluhoval. Sám už jsem cítil, že toho mužstvu moc nedám, spíše mu pomůžu v kabině, na hřišti už moc ne. Musím říct, že tato sezona byla pro mě něčím navíc. Třetí liga je náročná soutěž a na mě už to bylo moc. Jsem velice rád za celých těch devět let, co jsem strávil v klubu FC Písek, kde se za tu dobu udělal obrovský kus práce. Je to vidět všude kolem nás. A věřím, že další kus práce se ještě udělá. Začínal jsem v krajském přeboru, postoupilo se do divize a poté i do třetí ligy, kde jsme po krátkém působení skončili na skvělém druhém místě, což byl obrovský úspěch. Věřím, že v příštích letech mužstvo naváže na tento výsledek 
a bude se vždy pohybovat 
v horních patrech tabulky," říká nostalgicky Jan Zušťák, jehož jméno bylo v uplynulých letech často vyvolávané fanoušky při zápasech týmu FC Písek.

Podle posledních informací však Jan Zušťák zůstane v FC Písek i nadále. Po středečním společném jednání se členem Výkonného výboru FC Písek Milanem Nouskem st. došlo k dohodě. Jan Zušťák bude od příští sezóny pracovat ve funkci druhého asistenta hlavního trenéra třetiligového A – týmu Ondřeje Prášila a zároveň bude hrajícím asistentem trenéra u béčka FC Písek, účastníka krajského přeboru. A to je pro fanoušky klubu výborná zpráva.

Výkop zápasu 33. kola ČFL mezi Pískem a Chrudimí je naplánován na sobotu 
11. června v 10.15 hodin.

Autor: (boř, pbr)