Středeční soupeř píseckých fotbalistů se ve své historii radoval ze zisku Českého poháru (v současné době MOL Cupu) již dvakrát. Poprvé to bylo v sezóně 1999/2000, kdy ve finálovém souboji porazil 2:1 tehdy druholigový Baník Ratíškovice. To prozatím poslední vítězná zkušenost je mnohem čerstvější. Ještě pod vedením trenéra Davida Vavrušky ovládli Severočeši domácí pohár v sezóně 2014/2015. Tehdy v základní hrací době remizovali s Jabloncem 1:1, ale na penalty byli úspěšnější - rozstřel ze značky pokutového kopu zvládli v poměru 3:1.

Pro svěřence aktuálně díky zájmu pražské Spraty mediálně známého trenéra Jindřicha Trpišovského, který však pod Ještědem zatím zůstává, bude 3. kolo MOL Cupu proti píseckému FC prvním pohárových střetnutím v aktuálním ročníku - v předchozích kolech měli Liberečtí volný los.

V pohárové soutěži ještě nenastoupili, ale programy domácí nejvyšší soutěže a Evropské ligy slovanisty dostatečně vytěžují. Do ePojištění ligy nevstoupil Liberec příliš šťastně. I kvůli úspěšné snaze probojovat se do základní skupiny Evropské ligy a nedávné rozsáhlé epidemii se Slovan na českých trávnících doposud spíše trápí a na rozjezd teprve čeká. Po osmi odehraných zápasech je na třináctém místě tabulky s osmi získanými body, ale výhrou nad Teplicemi v posledním odehraném ligovém utkání neztratil celek z Podještědí kontakt s týmy ze středu - navíc má k dobru odložený duel osmého kola ligy na půdě nováčka z Karviné.

Písečtí berou zápas s Libercem jako odměnu

Domácí fotbalisté Písku zatím procházejí pohárovou soutěží relativně snadno. V prvním kole si žlutomodří poradili se Sokolem Sezimovo Ústí na jeho hřišti 3:0 a po bezchybném výkonu v rámci druhého kola MOL Cupu vyřadili před vlastními fanoušky stejným poměrem také druholigový Varnsdorf. Nyní je čeká soupeř z nejtěžších možných - třetí tým Synot ligy 2015/2016.

„Do Písku jistě přijede velmi kvalitní tým, který má ve svém kádru reprezentanty. Navíc má Slovan kvalitního trenéra. To, že na startu ligové soutěže prodělali určitou krizi a museli se vypořádávat s epidemií, která jim nedovolila odehrát utkání s Karvinou, nebude hrát žádnou roli. Pro nás je to samozřejmě svátek. Jsme rádi, že do Písku přijede takový tým, jakým Liberec bezesporu je. Prostě si to s nimi zkusíme rozdat na hřišti a uvidíme," říká odhodlaně trenér A-mužstva FC Písek Ondřej Prášil.

Velmi prestižní utkání to bude i pro hráče. S účastníkem 1. ligy se přeci jenom nehraje každý den. „Na utkání se moc těšíme. Bude to pro nás odměna za vybojovaný zápas druhého kola MOL Cupu s Varnsdorfem, protože to byl na úvod sezóny hodně těžký duel. Na takové soupeře se dokážeme snadno vyhecovat. Liberec bude asi držet balón, my budeme běhat a snažit se to uhrát jako právě s Varnsdorfem. Určitě do zápasu nejdeme s tím, že ho zadarmo odevzdáme a budeme si to jenom užívat. Bude to pro nás odměna, ale pokusíme se postoupit," nezavrhuje myšlenky na čtvrté kolo poháru domácí záložník Štěpán Hlinka.