Na hřištích soupeře se rezervě Písku moc nedaří, což se potvrdilo i v tomto zápase. Ve 13. min. upadl v šestnáctce hostí Linhart a velice přísně nařízenou penaltu proměnil zkušený Ždimera – 1:0.

O tři minuty později však vypálil z dálky písecký Hronek a vyrovnal na 1:1. Oba týmy si pak vytvořily dvě slibné šance. Tu největší měl domácí Kolský, ale nastřelil jen tyč Maruškovy branky. Úvodní poločas tak skončil nerozhodně 1:1.

Do druhé poloviny zápasu vstoupili aktivněji domácí fotbalisté. Po chybě hostující zálohy se k míči dostal Ždimera a radoval se podruhé – 2:1.

Aby toho nebylo na písecké hráče málo, v 51. min. se zranil jejich nejlepší hráč Pastyrik, kterého nahradil  mladíček Motejzík. Písečtí nepodali takový výkon jako v předešlých utkáních a domácí je trestali.

V 61. min. se po rozehraném rohovém kopu prosadil hlavou Rossmann a zvýšil vedení Třeboně na 3:1. V 81. min. se po Ždimerově rohu trefil střídající Jan Novák, takže zápas  skončil vysokým vítězstvím domácí Jiskry  v poměru 4:1.

Branky: 13. (11) a 47. Ždimera, 60. Rossmann, 81. Jan Novák – 15. Hronek. ŽK: 3:4 (Ždimera, Šafránek, Rossmann – Maruška, Čadek, Rozhoň, Pichlík), rozhodčí O. Jaroš – Kopačka, Dvořák, přihlíželo 100 diváků. Sestavy týmů:

Třeboň: T. Skála – Kolský, Wolf, Havlík, Sláma – Rossmann (74. J. Novák), Ždimera, Šafránek, Janoušek, Tejml (82. R. Novák), Linhart (27. Příhoda).

Písek B: Maruška – Hronek, Pichlík, Rozhoň, Pastyrik (51. Motejzík) – Zahrádka, Trantina, Keclík, Řezáč (73. Kaderka), Šťastný – Čadek. Trenér František  Bican.

O tomto víkendu je na programu 25. kolo přeboru. V sobotu se bude hrát u Otavy zajímavé utkání, ve kterém v tabulce třetí FC Písek B (45 b) přivítá na svém hřišti  sedmé Vodňany (35 bodů).  

JAN RŮŽIČKA