Fotbalisté TJ Albrechtice n/Vltavou si zajeli za prvním přípravným zápasem do Rakouska, kde si na pěkném přírodním trávníku střetli s týmem SV Sparkasse Weitra.

SV Sparkasse Weitra – TJ Albrechtice n/Vltavou 2:1 (1:0).

Pro domácí bylo utkání již generálkou na mistrovskou sezonu, a tak se hrál oboustranně svižný fotbal s řadou neúprosných osobních soubojů. Domácí byli v prvním poločase aktivnější a také se před přestávkou ujali vedení, když se ve 42. min. z přímého kopu trefil do horního růžku branky hostí Hobiger – 1:0.

Po změně stran se hosté více osmělili a začali také zaměstnávat domácí obranu. Přesto znovu skórovali opět domácí fotbalisté: v 58. min. zvýšil po zaváhání albrechtické obrany Krauskopf – 2:0. Hosté se dočkali v 73. min., kdy pěknou střelou snížil Novák na 2:1. Snaha hostí o vyrovnání byla velká a přišlo i několik slibných příležitostí, ale i domácí zahodili několik šancí.

Při některých akcích rakouských hráčů podržel tým hostí brankář Cihla, který navíc kryl exolomouckému Štrbíkovi i pokutový kop. Několik centrů do vápna domácích vyrovnanání nepřineslo, a tak se z těsného vítězství nakonec radovali domácí fotbalisté.

Sestava týmu Albrechtice n/Vltavou: Cihla – Lidinský, V. Vyskočil, Kolář, J. Hronek – Heine, Plaček, Novák, Milota – M. Vyskočil, D. Hronek. Střídali: Smola, Kubrt a Blažek. Trenér Tomáš Řehoř, asistent trenéra Luboš Pícha.