Váš tým finišuje s letní přípravou, jaká byla ta letošní?

Letošní byla určitě náročná, ale splnily jsme vše, co si trenér Salač předsevzal a myslím, že jsme dobře připravené na náročnou sezónu, která je před námi.

V sobotu vás čeká první mistrovský zápas v Interlize WHIL se slovenským týmem Partizánské. Jaký je to soupeř a víte, co vás čeká?
My Partizánské známe, a ač se jeví papírově jako nejslabší celek ze Slovenska, tak ho nesmíme podcenit. Chcem samozřejmě vyhrát, ale myslím si, že to bude vyrovnaný zápas.

V loňské sezóně jste se probojovaly se štěstím do vyřazovacích bojů, jaké jsou ambice týmu letos?
Letos máme ten samý cíl, což znamená postup do Play off a chtěly bychom tam následně získat jednu z medailí. Cíle máme tedy vysoké, uvidíme, jak se nám je bude dařit realizovat.

Došlo během letní přestávky k nějakým výrazným změnám v kádru?
Odešla nám Lucka Štěpánová, pak branářka Jitka Skálová, která čeká rodinu, a kvůli zraněnému kolenu s námi zatím nezačne hrát Míša Borovská a Petra Káplová. Do týmu přišly tři nové posily: Marta Krouská, Jana Rusfelová a Pavla Janoušková a vrátily se i brankářky Adéla Arnicanová a Katka Veselá. V herní praxi pak uvidíme, jak se novým posilám povede zapracovat se do týmu a doufám, že nám to bude šlapat a že se sehrajeme. Zatím to vypadá dobře.

Po Partizánském zajíždíte do Olomouce a pak máte doma v derby Jindřichův Hradec. Vstup do soutěže je důležitý, jak myslíte, že se vám povede?

Nám velí povinnost vyhrávat a sbírat body hlavně v domácím prostředí. Domácí zápasy tedy chceme vyhrát a očekávám tvrdý boj, do Olomouce nejedeme v roli favorita, tam to bude podstatně těžší, ale překvapit můžeme vždycky.

Pro vás je tato sezóna premiérová, co se týká účasti týmu v evropském poháru - Challenge cupu. Pro mnohé diváky házené je to velké lákadlo. S jakým cílem půjdete do této soutěže?

Jsme rády, že máme šanci si evropský pohár vyzkoušet. Chceme postoupit samozřejmě co nejdál, ale je to i otázka financí, které se v dnešní době shánějí hůře. Rády bychom ale postoupily z naší čtyřčlenné skupiny, která se bude hrát v Písku, do dalších bojů.

Na jaké celky se můžou písečtí fanoušci těšit a máte o soupeřkách nějaké informace?
Ve skupině bude nizozemský celek Dalfsen a pak dva celky z bývalé Jugoslávie – Bosenská Ildiza a tým z Černé Hory Biseri. O týmech máme celkem málo informací, na videu jsme je neviděly. Jediné zprávy o soupeřkách máme z internetu.

Čím byste naláka diváky do haly v začínající sezóně?
Tak určitě mužská část publika by se mohla přijít podívat na naše nové spoluhráčky. Ostatní diváci se ale mohou přijít podívat na pěkné a dramatické zápasy a na dobrou házenou. Hlavně bych chtěla včechny předem pozvat na Challenge cup, který se hraje v říjnu.

LADISLAV BURGET