Po celý zápas bojoval, ve druhém poločase proměnil nařízený pokutový kop a srovnal tak skóre na 1:1. V závěru střetnutí si soupeř dal vlastní gól a Písečtí tak vyhráli 2:1. Po utkání byl Jan Pastyrik velice spokojen nejen s výhrou, ale i se ziskem tří bodů. Ochotně nám poskytl krátký rozhovor.

Honzo, jaký byl tento první domácí jarní zápas?

Já bych řekl, že to bylo podobné utkání jako před týdnem na Slavii, akorát, že jsme si jeho úvod sami dost zkomplikovali. Hned ve třetí minutě jsme měli stoprocentní šanci, ze které gól nepadl, za chvíli následoval brejk hostí, z něhož jsme dostali lacinou branku. Naštěstí jsme v závěru dokázali otočit výsledek v náš prospěch.

Překvapil vás svojí hrou tento soupeř ze spodních pater tabulky?

Liberec má v týmu kvalitní, natrénované fotbalisty, všechno mají na profesionální úrovni. Hosté přijeli s vysokými hráči, takže ani ve standardních situacích, ze kterých jsme chtěli rozhodnout, jsme se moc neprosazovali.

Jaké jste měl pocity, když jste šel zahrávat pokutový kop?

V týdnu před zápasem jsme kopali s asistentem trenéra Tupým, já a Martin Malý, asi patnáct penalt, takže jsem si docela věřil. A ono to vyšlo.

Vstřelil jste už svůj druhý jarní gól. Vydrží vám střelecká forma i nadále, kdy vás nyní čekají zápasy na hřištích soupeřů?

Já doufám, že ano. Chtěl bych tuto gólovou šňůru dodržet co nejdéle.

Ze dvou dosud odehraných zápasů jste získali plný počet bodů. Nyní vás čekají duely ve Varnsdorfu a v Mladé Boleslavi. Jak si v nich povedete?

Bude to hodně těžké, hlavně s Varnsdorfem. Viděli jsme ho hrát na videu a musím říci, že se musíme na něho dobře připravit. Je to tým, který hraje dost kombinačně a tchnick. Pokusíme se na něj něco vymyslet, stejně jako na béčko Mladé Boleslavi. Budou to dost důležité zápasy.