Bezbrankové středeční utkání rozhodly až penalty, ve kterých byl lepší třetiligový nováček než soupeř, Kosobud trefil postup do třetího kola Poháru ČMFS.

FC Písek - FK Dukla Praha 0:0, na penalty 6:5.

Hosté přijeli bez svých opor, Jiřího Novotného a Luďka Zelenky, zato však s bývalým slávistou Patrikem Gedeonem, který přivedl tým Dukly na krásný trávník coby kapitán mužstva. Jenom pro informaci, Dukla se v Písku představila v této sestavě: Plánička – Šmíd, Macháček, Kuděla, Palša – Hanus (46. Kulvajt), Gedeon, Balát (71. Kučera), Kolomazník – Blaha (56. Svatonský), P. Malý.

Přijeli vyhrát

Před zápasem kapitán Dukly Patrik Gedeon řekl: „Přijeli jsme sem postoupit, i když víme, že Písek má kvalitní mužstvo a panuje zde nováčkovská euforie, navíc se týmu v soutěži daří. Přesto, hrajeme o soutěž výš, takže nám povinnost velí, abychom vyhráli a postoupili do dalšího kola. Bude to ale hodně těžké utkání.“

Ve vyrovnaném zápase byly časové úseky, kdy vždy jedno z mužstev mělo optickou převahu a vytvořilo si slibné příležitosti ke skórování, ale oba brankáři, Samoel a Plánička, byli pozorní a míč za svá záda nepustili. Posledních deset minut hry měli šance rozhodnout zápas ve svůj prospěch domácí, trestný kop Malého k tyči gólman hostí s námahou vyrazil, zblízka neuspěl ani Pobiš. Před tím ještě v úvodu druhé půle výborně střílel Beránek, Zušťák a Kubiš.

Nutno objektivně přiznat, že i soupeř předvedl řadu pohledných rychlých útočných akcí, při kterých početným divákům zatrnulo, ale někdy i s notnou dávkou štěstí písecká obrana s výborným gólmanem Samoelem vždy tyto závary ustála. A protože v normální hrací době gól nepadl, došlo na řadu penalty, které si mnozí příznivci v duchu přáli. A to se jim vyplnilo.

V první sérii pěti kopů uspěla obě mužstva, poté Samoel kryl střelu Macháčka, a když Ondřej Kosobud překonal Pláničku, vytryskl gejzír radosti jak na hrací ploše v podání domácích hráčů, tak i v hledišti.

Střelec rozhodující penalty Ondřej Kosobud: „Je to paráda, snažil jsem se moc si tak velkou zodpovědnost nepřipouštět. Své jsme si uhráli v samotném zápase a penalty byly něco navíc. Jsem rád, že jsme postoupili do dalšího kola.“

Hlasy trenérů po utkání:

Zdeněk Staroba, Písek:

„V průběhu zápasu, ale i při penaltách se k nám přiklonilo štěstí. Ve druhém poločase jsme si vytvořili několik gólových šancí, ze kterých jsme mohli zápas rozhodnout. Soupeř měl jedinou příležitost, takže si myslím, že náš postup je zasloužený. Bude to ale pro nás hodně náročné, i proto někteří hráči do tohoto zápasu nezasáhli. Nakonec se ukázalo, že širší kádr odehrál solidní utkání. Nikdo se nezranil, což je hodně důležité. Ve čtvrtek máme volno a v pátek se už budeme připravovat na další ligový zápas s Jabloncem B. Chtěli jsme postoupit, abychom do Písku dostali prvoligové Teplice. To se podařilo, takže jsme moc spokojení.“

Günter Bittengel, Dukla Praha:

„Bylo to vyrovnané utkání, na jehož začátku jsme měli dvě dobré příležitosti k otevření skóre. Poté se hra vyrovnala a bylo jen otázkou, kdo dá první gól. V závěru střetnutí měl soupeř dvě šance, ze kterých měl možnost skórovat. Myslím si, že jsme po většinu zápasu měli míč na svých kopačkách, ale bylo to jen takové hraní ve středu hřiště. nedokázali jsme domácí dostat na delší dobu pod tlak. Písek hrál velmi dobře, měl rychlé protiútoky a byl několikrát blízko ke vstřelení branky. Nakonec došlo na penalty, kde to bývá hodně o štěstí, což se také potvrdilo.“

Těší se na Teplice

Ve 3. pohárovém kole, které je na programu 24. 9., přivítá FC Písek na domácím hřišti prvoligový tým FK Teplice s obávanými útočníky Pavlem Verbířem a Tomášem Junem. Příznivci se tak mohou těšit na soupeře zvučného jména.