Na jaře zraněný hráč se již plně zapojil do přípravy mužstva FC Písek na novou sezonu v České fotbalové lize.

Po operaci nohy je už ale v pořádku a plně trénuje, což je dobrá zpráva. David věří, že v některém utkání před začátkem ligové soutěže dostane šanci, aby trenérům ukázal, v jaké formě nyní je.

Davide, to, že se bude již zanedlouho hrát v Písku ČFL, šlo tak trochu mimo vás, protože jste měl zdravotní problémy. Co se vlastně stalo?

V jarním zápase v Domažlicích, po zákroku hráče soupeřova mužstva, se mi obnovilo zranění kolena, praskl mi meniskus, takže jsem zbytek sezony musel vynechat. Nyní už se zapojuji do přípravy mužstva na novou sezonu. A zprávu o tom, že naše mužstvo bude hrát ČFL, jsem přijal s radostí, to je jasné.

Máte bohaté ligové zkušenosti z Prachatic. Kolik sezon jste pod Libínem odehrál?

V ČFL jsem s Tatranem odehrál tři roky a ve druhé lize dva roky. Zkušenosti z těchto soutěží nějaké mám, za což jsem velice rád. Mužstvo Písku bylo v minulých dnech doplněno o kvalitní posily a někteří hráči to tady ještě zkoušejí. Doufám tedy, že konečný kádr bude hrát v soutěži důstojnou roli.

Dle vašich slov se dá usoudit, že znáte spoustu soupeřů, které nyní v ČFL potkáte?

Určitě. Znám hodně týmů. Mohu říci, že jsem hrál, kromě nováčků, na téměř všech hřištích mužstev, které nyní v ČFL působí.

Co od nového ročníku třetí ligy očekáváte? Jaký asi bude?

Je to hodně náročná a dlouhá soutěž, hlavně tím, že je v ní osmnáct mužstev. Počítají se tam i udělené karty, takže na to si musíme dávat pozor. Svoji roli sehraje také dlouhé cestování na zápasy. Musíme doufat, že se nám bude v soutěži herně dařit a budou se nám vyhýbat zranění.

Mužstvo Písku má už za sebou několik tréninků i přátelských zápasů. Jaká by měla být příprava, abyste coby nováček vstoupili do vyšší soutěže co nejlépe?

Na přípravu máme krátkou dobu, pouze jeden měsíc, takže naše tréninky už nejsou jenom o velkém běhání a nabírání kondice, ale i o nácviku herních situací a zkoušení hráčů na různých postech. Cílem je, aby se základní sestava mužstva nějakým způsobem skloubila z těch hráčů, kteří zde jsou a také, aby se dal dohromady kolektiv. Uvidíme, jak nám to bude v dalším období fungovat.

Vraťme se ještě k příchodu nových hráčů do mužstva. Co říkáte jejich kvalitě?

Samozřejmě, že mě těší fakt, že se vedení klubu podařilo ve velice krátké době mužstvo výrazně posílit. Přišlo sem dost kvalitních fotbalistů, což přinese konkurenci v boji o místo v základní sestavě. Bude to takříkajíc boj o triko. Mužstvo už potřebovalo nutně doplnit i zkvalitnit, aby ve vyšší soutěži obstálo. Přišli hráči, kteří již v ligové soutěži působili a mají s ní zkušenosti, což je jenom dobře.

Kdy už vás uvidíme na hřišti v nějakém přípravném zápase?

Zatím si ještě nechávám po zranění pauzu a dávám se do pořádku, ale myslím si, že tak v pátém přípravném utkání bych to už mohl zkusit.

Začátek soutěže máte příznivý, z pěti zápasů hrajete třikrát doma. Jste spokojen s tímto losem?

Já myslím, že je to pro nás výhodné rozlosování. Mohla by zde být nováčkovská euforie a důležité bude, jakým výsledkem do soutěže vstoupíme. Když budeme v domácích zápasech bodovat, můžeme se slibně odrazit a následně pak bodovat i na hřištích soupeřů. A pak se uvidí, co bude dál.

Jaká podle vás bude nadcházející sezona?

Jak už jsem naznačil, očekávám, že budeme předvádět pohledný fotbal, na který budou diváci chodit v co největším množství a že se budeme pohybovat alespoň ve středu ligové tabulky. To by bylo perfektní. Pro nás jako nováčka je prvořadým cílem udržet se v soutěži a postupně se v ní zabydlet. Hlavně musíme vyhrávat domácí zápasy, to bude nejdůležitější. A k tomu ještě přidat nějaký ten bod z venku.