Domácí nastoupili bez kanonýra Zušťáka, který dostal volno, naopak se na trávníku v obraně objevil Roman Pivoňka, který přišel do Písku na zkoušku. Domácí měli raketový začátek, hned z prvního útoku se již ve 12. sekundě ujali vedení, kdy Linhart tvrdě vystřelil do břevna a odražený míč poslal Hanzlík do zcela otevřené branky – 1:0.

V 11. min. se výborně uvolnil Legdan, ale jeho střela skončila těsně vedle tyče. Ve 29. min. centroval z pravé strany hostující Zahálka a k překvapení všech míč skončil v brance nepozorného Poplšteina – 1:1. Byl to hodně laciný gól.

Když už se zdálo, že první poločas skončí nerozhodně, nacentroval z pravé strany Beránek ideálně na velké vápno, kam si naběhl Brozman a bombou do šibenice rozjásal diváky i své spoluhráče – 2:1.

Do druhého poločasu poslali hosté na hřiště zcela novou jedenáctku. Utkání se hrálo ve vysokém tempu a v 65. min. unikl po levém křídle Pastyrik, našel Komárka a jeho bomba skončila v soupeřově síti – 3:1.

V 75. min. kopal hostující Koreš (bývalý hráč Písku) rohový kop, na míč si naběhl Neuberg a s přehledem hlavou snížil na 3:2. Domácí pak udrželi své vedení až do konce zápasu a po velmi dobrém výkonu zaslouženě vyhráli. V dobrém světle se představili Beránek, Linhart a Hanzlík, kteří naznačili, že by mohli být pro mužstvo platnými posilami.

Trenér píseckého týmu Zdeněk Staroba:

„S výsledkem i s předvedenou hrou mužstva jsem spokojený, hlavně, že se nikdo nezranil. Naše vítězství vůbec nepřeceňuji, spokojenější bych ale byl, kdybychom ho dosáhli proti stejnému soupeři v prvním mistráku.“

Branky: 1. Hanzlík, 45. Brozman, 65. Komárek – 29. Zahálka, 75. Neuberg. Bez karet rozhodoval Řezáč, přihlíželo 200 diváků.

Sestavy – Písek: Poplštein (46. Kučera) – Brozman, Marek, Pivoňka, Pravda – Malý, Červenka, Beránek, Legdan – Hanzlík, Linhart. Do druhého poločasu střídali tito hráči: Hála, Šácha, Kosobud, Pšenička a Komárek.
Slavia Praha B: Hanuš – Helt, Čmouš, Kobler, Salatin – Zahálka, Javorek, Vagrčka, Kovařík – Honka, Gulajev. Druhý poločas: Hanuš – Dostál, Šulc, Neuberg, Starý – Koreš, Novotný, Šimeček, Krajčovič – Borovský, Hošek. Trenér Miroslav Janů.

JAN ŠKRLE