Se zkušeným záložníkem jsme hovořili krátce před přípravným zápasem s týmem SK Dynamo České Budějovice B (1:1).

Michale, potěšil vás zájem Písku o vaše služby?

Určitě. To potěší každého hráče, když se mu ozve klub z vyšší soutěže. Myslím si, že Písek má před startem ČFL docela velké ambice.

Jakého se vám dostalo přivítání v kabině?

Všechno bylo bez problémů. Jsou tady fajn kluci, se kterými si budu rozumět.

Předpokládáte, že si v přípravě vybojujete místo v základní sestavě?

Příprava bude dlouhá a jistě i hodně náročná. Určitě se chci „poprat“ o to, abych hrál v základu. Nešel jsem do Písku s tím, abych vysedával na lavičce. To se nelíbí žádnému hráči.

Hovoříme krátce před přípravným zápasem s rezervou Dynama České Budějovice. Co od tohoto duelu očekáváte?

Je to naše první utkání hrané v rámci přípravy. Několik kluků z mužstva soupeře znám, takže předpokládám, že to bude hodně o běhání a s velkým nasazením. V budějovické juniorce je hodně mladých kluků, kteří se budou chtít ukázat v co nejlepším světle. Myslím si, že to bude hodně náročné střetnutí, hlavně na kondici.

Máte za sebou tři tréninky v Písku. Jaké jsou vaše první dojmy?

Myslím, že zde bude náročnější příprava, než jakou jsem zažil v Třeboni. Písek je ve vyšší soutěži, tak bude mít také vyšší nároky na hráče v přípravě.

Do prvního mistrovského zápasu zbývají ještě tři týdny. Jaké budou z pohledu přípravy?

V kádru je dvaadvacet lidí a každý z nich chce hrát. Z toho důvodu se všichni snaží, aby se dostal do základní sestavy. Svým přístupem k tréninkům i k přípravným zápasům chci všechny přesvědčit , že na třetí ligu výkonnostně mám.

V prvním kole doma přivítáte atraktivního soupeře, rezervu pražské Slavie. Jaký to bude zápas?

Jednak očekávám zvýšený zájem diváků nejen o tento, ale i další zápasy, které na domácím hřišti sehrajeme. Nastoupíme proti velice zvučnému a atraktivnímu soupeři. Slavia má široký kádr a je dost pravděpodobné, že proti nám nastoupí i někteří hráči zvučnějších jmen.

Můžete přiblížit vaši fotbalovou kariéru posledních let?

Minulé dva roky jsem hrál divizi v Třeboni, před tím jsem působil v Rakousku.

Z prvních pěti zápasů se Písek třikrát představí doma. Je to pro nováčka ČFL výhoda?

Může to být výhoda, ale znáte to. Domácí prostředí je zavazující v tom, že se musí bodovat. A když se to nepovede, je zle. Každý na to bude mít jiný názor. To se ukáže až podle toho, jak se nám podaří bodovat.

Písek určitě znáte. Jak se vám líbí zdejší fotbalový areál?

Znám to tady dobře a musím říct, že takový areál, jaký v Písku je, si ligovou soutěž bezesporu zaslouží. Jsou tady nádherné hrací plochy, včetně umělky, skvělé podmínky pro trénink a regeneraci sil. Prostě to zde nemá chybu.

Na jakých příčkách by se, podle vás, Písek v lize mohl pohybovat?

Českou fotbalovou ligu jsem hrál krátce na vojně za Střížkov. Je to velice náročná a hodně vyrovnaná soutěž. Podle stávajícího kádru, by se Písek mohl pohybovat ve středu tabulky. To se ale ukáže až v průběhu ligy. Věřím, že se nám bude dařit.

Se kterými hráči v Písku si budete nejvíce rozumět?

Některé kluky znám pouze z divizních utkání, kdy jsme hráli proti sobě, jinak ne. Já jsem spíše technický hráč, takže nejvíce si budu rozumět s těmi kluky, kteří mají rádi míč a budou si to chtít dát do nohy.

Už s vámi hovořil trenér Staroba o tom, co od vás očekává?

Zatím ještě ne, ale vím, že to má v plánu.

Takže, co očekáváte od nadcházející sezony?

Doufám, že budeme hrát dobře a v klidu, abychom pak na jaře nemuseli bojovat o záchranu. A když to jenom trochu půjde, abychom se všichni fotbalem dobře bavili.