Tento úspěch je zásluhou nejen samotných hráčů, ale i dvojice trenérů Pavel Keclík – Vladislav Rambous. Prvně jmenovaného, Pavla Keclíka, jsme požádali o rozhovor.

Třetí třídu jste vyhráli již přede dvěma roky, ale právo na postup do okresního přeboru jste tehdy neakceptovali. Proč?

Přede dvěma roky jsme měli dosti přestárlý hráčský kádr, což se pak potvrdilo v následujícím období, kdy jsme se v soutěži pohybovali až na dvanáctém místě, tedy jen krůček od sestupu.

Jakou úroveň měl letošní ročník soutěže?

Řekl bych, že soutěž byla dlouho hodně vyrovnaná, ale nakonec o postup bojovaly jen čtyři celky. V závěrečných kolech se pak ukázalo, že sestupem byl ohrožený i tým na pátém místě tabulky a ostatní pod ním. I tato skutečnost udělala tuto soutěž poměrně dost atraktivní. O sestupujícím se rozhodlo až v posledním kole, takže pro fotbalové příznivce to bylo jistě také hodně zajímavé.

Co rozhodlo o tom, že jste soutěž vyhráli s tak velkým bodovým rozdílem?

V mužstvu máme hráče, kterým je už přes čtyřicet a prokazují svoji fotbalovou zkušenost, na druhou stranu jsou tam hráči, kterým je kolem pětadvaceti, takže se dá říci, že by v mužstvu mohl být „střet zájmů“, ale není tomu tak. Máme výbornou partu, všichni drží při sobě a od samého začátku soutěže jsme šli za postupem do okresního přeboru. Nikdo nikomu nic nevyčítal, samozřejmě, že drobné rozpory se také vyskytly, vyplynuly z průběhu hry, ale byly hned zažehnány.

Měla na postupu týmu vliv i kvalitní příprava v průběhu týdne?

Určitě. Na tréninky chodilo pravidelně dvanáct až patnáct hráčů a musím říct, že příprava měla, díky mému kolegovi Vláďovi Rambousovi, velmi dobrou úroveň. Tréninky byly připraveny tak, že všechny hráče bavily a nikdo k nim neměl žádné výhrady. A to se pak projevilo i při samotných zápasech na hřišti. To se ukázalo například v utkání v Oslově, kde jsme i v deseti dokázali otočit výsledek v náš prospěch.

Můžete říci, kteří hráči se o postup semického týmu zasloužili?

O postup se zasloužili tito hráči – brankáři Petr Sochůrek a Karel Poskočil, v poli hráli Láďa Papež, Petr Peroutka, Radek Lindaur, Jiří Tománek, Rostislav Baďura, Martin Císařovský, Lukáš Čedík, Tomáš Kašpar, Martin Koller, Milan Rokos, Jan Voráček, Jiří Cimbura, Luboš Kukrál, Jaroslav Zach, Milan Slabý, Dalimil Voříšek a David Chvála.

Které zápasy patřily z vaší strany k těm nejvydařenějším?

Nejvydařenějším zápasem byl jarní duel s Hrazánkami, který jsme vyhráli 4:1 a již několik kol před koncem jsme tak rozhodli o našem postupu.

Tomu také pak asi odpovídaly následné oslavy, že?

To určitě. V dalších zápasech jsme se pak už tolik nesoustředili čistě jenom na vítězství, ale hráli jsme v poklidu a bez zbytečné nervozity.

V průběhu uplynulého ročníku okresních soutěží se opět vyskytlo několik oprávněných připomínek k výkonu rozhodčích. Jaký je na to váš názor?

Víte co, jsou rozhodčí, kteří pískají už dlouhá léta a nezmění se. Jsou pořád stejní. Ale viděl jsem už několik mladých rozhodčích, kteří, dle mého názoru, mají svoji budoucnost před sebou.

Zaznamenal jste v průběhu soutěže nějaká negativa?

Myslím si, že hřiště se v některých obcích hodně zlepšila, i když to stále není na takové úrovni, jaká by měla být. Kdyby oddíly měly více finančních prostředků, tak by to asi bylo lepší. Co se týká samotné hry, byly zápasy, ve kterých byly k vidění tvrdší zákroky, ale bylo to v rámci pravidel. A pokud nebylo, museli zasáhnout rozhodčí.

Jakou máte podporu obce?

Patříme pod město Písek, takže dotace dostáváme právě od něho. Další peníze získáváme z členských příspěvků a od sponzorů.

S jakými představami či cíli vstoupíte do nového ročníku okresního přeboru?

Okresní přebor se hrál v Semicích dlouhé roky, ale až v posledních letech došlo k pádu do nižší soutěže. Nepodařilo se nám získat tak kvalitní hráče, abychom s nimi vyšší soutěž udrželi. Nyní po návratu do nejvyšší okresní soutěže máme na víc, to znamená, že nebudeme hrát o záchranu, ale chceme se pohybovat ve středu tabulky a možná ještě výše. V žádném případě si nechceme připouštět problémy se sestupem. Tomu se chceme v Semicích vyhnout.

Dojde u vás přes léto k nějakým změnám v hráčském kádru?

Samozřejmě, že se budeme snažit stávající kádr posílit a omladit, neboť, jak už jsem se zmínil, máme v mužstvu řadu starších hráčů. Bude to ale těžký úkol.

A naopak, projevil někdo z vašich hráčů zájem opustit mužstvo?

Někteří starší hráči naznačili, že už by chtěli skončit s aktivní činností. Zatím jsme se s nimi domluvili tak, že i nadále se budou s mužstvem připravovat a pokud bude potřeba, tak nám pomůžou.

Kdy zahájíte přípravu na nový mistrovský ročník?

Příprava mužstva na novou sezonu začne počátkem srpna a mužstvo ji absolvuje v našem domácím areálu. Rádi bychom do zahájení okresního přeboru sehráli tři až čtyři přípravná utkání s kvalitními soupeři, ve kterých by se měla vykrystalizovat základní sestava pro úvodní mistrovský zápas. Věřím, že se nám bude v přeboru dařit.