Utkání 26. kola krajského přeboru v kopané:

SK Vodňany - Sokol Čížová 1:5 (0:1)

Hosté, kterým se nevydařil středeční pohárový zápas s Bavorovicemi, tentokrát hráli zodpovědně a s maximálním nasazením. Do první šance se fotbalisté Sokola dostali v 10. min., kdy po Kuntem zahraném rohu Brož bez přípravy přestřelil soupeřovu branku.

Za deset minut domácí Hojdekr před vápnem zahrál rukou a nařízený přímý kop poslal Kunt jen do zdi domácích hráčů. Ve 25. min. hosté po rohu zkusili nacvičený signál v podání dvojice Kunt – Souhrada a prvně jmenovaný pálil těsně vedle branky.

Ve 30. min. se zranil Hodánek a záložní řada domácího týmu citelně zeslábla. Ve 41. min. se agilní Kunt dostal až před gólmana Nováka a ten jeho tutovku zlikvidoval. Za dvě minuty kanonýr Pichlík přehodil Nováka i branku. Ve 45. min. našel Pichlík před brankou veterána Bystrova a ten nezaváhal – 0:1.

Ve druhém poločase hosté předvedli doslova fotbalový koncert. V 54. min. střídající Rybák připravil Souhradovi gólovku, kterou však nevyužil. Za čtyři minuty se Souhrada odvděčil a Rybák zvýšil na 0:2.

V 57. min. unikl Sleza po pravé straně a z následného centru Pichlík vstřelil svůj 17. gól v soutěži – 0:3. V 60. min. se domácí Moravec pokusil ohrozit brankáře hostí Rajnohu, ale mířil nad. Za minutu tvrdá střela Jakše skončila v rukou připraveného Rajnohy.

V 63. min. skvělá fotbalová akce hostí, u jejíhož zrodu byl Sláma, se míč dostal přes Souhradu na půlce k Miklavčičovi, ten se po úniku dostal až před vyběhnuvšího Nováka, toho se zbavil kličkou a pohodlně zavěsil – 0:4.

Mladé domácí mužstvo nerezignovalo, v 65. min. přímý kop Hrdličky neměl potřebnou tvrdost. Za tři minuity si Hrdlička přímý kop zopakoval, jeho střela, mířící vedle, však v autu neskončila, jak se domnívali hosté a Moravec pohotově snížil na 1:4.

V 87. min. si střídající hráči hostujícího týmu Tetour s Jindřichem lehce pohráli s vodňanskou obranou a Jindřich svým gólem upravil na konečných 1:5 pro Čížovou.

Rohy 9:6, Žk 2:2, rozhodčí Chlaň, 100 diváků.

Sestava Čížové: Rajnoha – Jaroušek, Gornický, Brož, Sláma – Sleza, Miklavčič, Souhrada, Kunt (63. Jindřich) – Bystrov (46. Rybák), Pichlík (73. Tetour). Trenér Daniel Korda.

JOZEF JEVČÁK