Sokol Čížová - FC Mariner Bavorovice 0:2 (0:1)

Hosté přijeli k zápasu pouze s dvanácti hráči, přičemž jediným mužem na střídání byl náhradní brankář Vrábek. Mužstvu hodně chyběl zraněný střelec Vokurka. Domácím zase chyběla brankářka jednička Roman Jelínek, kterého nahradil Rajnoha.

Začalo se ve vlažném tempu, oběma týmům vázla především kombinace a přechod do útoku. První větší vzruch přišel až v 16. minutě: domácí Souhrada vyslal krásný balon na rozběhnutého Slezu, ten přehodil vyběhnuvšího gólmana, ale vracející se obránce uklidil míč do bezpečí. Brankář hostí se při střetu se Slezou zranil, ale po krátkém ošetření se znovu postavil mezi tři tyče.

Ve 24. min. poprvé zahrozili hosté a hned z toho vytěžili branku. Při brejkové situaci neudržel Rajnoha střelu Štoj〜dla a Fojtík pohodlně dorazil míč do sítě – 0:1. V nastaveném čase naservíroval bavorovický Fojtík centr volnému Smejkalovi na malé vápno, ale ten orazítkoval jen tyč.

Pojistka z penalty

Po změně stran se domácí pustili do soupeře s velkou vervou, ale vyrovnání to nepřineslo. Naopak hosté nadále hrozili z rychlých protiútoků. Hned ve 47. min. se Melichar dostal z brejku do slibné šance, ale z úhlu minul. Poté přišel na řadu festival neproměněných šancí ze strany čížovského mužstva – Jindřich, Sláma a Pichlík, ti všichni selhali v zakončení.

A tak přišel zákonitě trest. V 72. min. Melichar postupoval sám na brankáře Rajnohu, ten ho podrazil a následoval pokutový kop. Fojtík poslal míč přesně k tyči a zvýšil tak vedení svého týmu už na 0:2.

Do konce utkání se již žádná šance nezrodila a tak jsou Bavorovice na dobré cestě do druhého finále.

Trenér čížovského týmu Daniel Korda:

„První polovinu zápasu jsme začali špatně, nehráli jsme dobře, chyběl nám lepší pohyb. Dostali jsme celkem nešťastnou branku. Druhý poločas jsme se zlepšili, dostali jsme soupeře pod tlak, ale nedokázali jsme skórovat. Myslím, že hosté byli lepší, nám se toto utkání vůbec nevydařilo.“

Žk 2:1, fauly 19:24, rohy 2:8, střely na branku 5:6, mimo 8:4, rozhodčí Kaštánek, 15 diváků.

Sestava Čížové: Rajnoha – Jindřich, Gornický, Brož, Hora (46. Sláma) – Sleza, Miklavčič (46. Jaroušek), Souhrada, Kunt – Pichlík, Tetour (75. Duchoň).

JAN ŠKRLE