Tříbodové utkání 25. kola fotbalové divize - skupina A:

FC Písek - TJ Klatovy 3:0 (2:0)

K vidění byl ale velmi dobrý fotbal, a to v podání obou celků, kdy v tabulce jedenácté Klatovy od začátku střetnutí dávaly jasně najevo, že na jih přijely s cílem bodovat. Domů se však vracely s prázdnou. V sestavě domácích chyběli zranění Zušťák, Legdan a Kubiš.

Po úvodním oboustranném oťukávání a několika rychlých útocích na obě branky se ve 14. min. poprvé prosadili domácí: Kuchař výborně přešel přes dva protihráče a dal na 1:0.

Za dvě minuty zahrával hostující Zedník trestný kop a Hanzlík poslal míč hlavou nad Kučerovu branku.Ve 21. min. tečovanou střelou Tafaty domácí gólman s námahou chytil. Za dvě minuty byl opět v akci Kučera, který pádemkryl šanci Koppa. Ve 26. min. po akci Holana napálil Staroba ze 30 metrů míč a ten skončil těsně vedle Jarolímovy branky.

Po půlhodině hry utekl po pravé straně Holan a jeho tvrdou střelu gólman kryl. Ve 39. min. diváci s chutí zatleskali pěkné akci domácích, když Staroba, snad ze 40 metrů, poslal těsně od pomezní čáry pod tribunou centr do soupeřovy šestnáctky, míč ještě tečoval Hovorka a byl z toho vlastní gól – 2:0.

Druhý poločas zahájili lépe domácí, hned ve 46. min. pálil Holan ve výborné pozici vedle. Ve 48. min. střílený centr Holana z pravé strany a z těžkého úhlu prošel Jarolímovi do branky – 3:0.

Hosté po tomto gólu nerezignovali, jak by se dalo očekávat, ale naopak přidali a začali hodně zlobit píseckou obranu. V 60. min. dělovku Zedníka brankář Kučera vyrazil na roh. Na druhé straně v 63. min. nádherný přímý kop Staroby ze 30 m jen těsně minul cíl.

V 67. min. zahodili hosté svoji největší příležitost, když Zedník hlavičkou z blízka přestřelil branku. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo, takže si písečtí fotbalisté připsali na své konto další tři body.

Trenér píseckého týmu Petr Tupý:

„Jsme rádi za vítězství i zisk tří bodů, které nám zaručují klidné dohrání soutěže. Co se týká herního projevu našeho mužstva, byl první poločas vydařenější než druhý. Musím říci, že v tomto utkání se k nám konečně přiklonilo fotbalové štěstí, neboť dva ze tří dosažených gólů byly laciné a ne tolik vydřené, jako to bylo v jiných zápasech. Velkou oporou týmu byl nestárnoucí a hodně zkušený Zdeněk Staroba, který patřil k nejčastěji střílejícím hráčům a výborně dirigoval zadní řady týmu. Dobře si vedl i brankář Kučera, ale i další hráči.“

Fauly 13:11, rohy 3:2, střely na branku 6:4, mimo 7:6, Žk 0:1 (Mužík), Čk 0:1 (83. Hovorka), rozhodčí Šístek, 230 spokojených diváků.

Sestava Písku: Kučera – Zach, Šácha, Pastyrik, Staroba (81. Pšenička) – Kosobud, Kuchař (70. Hegenbart), Malý, Puchmajer – Holan (87. Bican), Červenka.