FK Tábor - Sokol Čížová 1:2 (1:0)

Čížovský trenér Daniel Korda (byl na služební cestě) dal všechny potřebné instrukce hráčům již na pátečním tréninku a jeho svěřenci je také do puntíku splnili.

Utkání začali domácí náporem, usadili se na polovině hostí a ti statečně odolávali. První velké varování přišlo v 9. min. po Kosíkově tvrdé střele, která skončila na spojnici břevna a tyče. Za minutu se už domácí radovali: na pravé straně se dostal k míči zkušený Grombíř a padající gólman Jelínek byl na jeho střelu krátký – 1:0.

Táborští se rychlým vedením uspokojili, hosté hru vyrovnali a několikrát se dostali do šancí. Ve 31. min. přímý kop Souhrady skončil v rukou brankáře Blažka. Za deset minut domácího gólmana prověřil i novopečený otec Miklavčič (blahopřejeme).

Druhý poločas začali domácí opět tlakem, ale čížovská defenziva opět statečně odolávala za cenu několika rohových kopů. V 54. a 56. min. nebezpečně střílel Pávec nad. V 65. min. se dostal na polovině hřiště k míči Pichlík, dlouhým pasem našel na pravé straně běžícího Slezu a ten tvrdou a tečovanou střelou vyrovnal na 1:1.

Tento gól vyvedl favorita z konceptu, naopak hosté viditelně ožili. V 76. min. centr Slezy na zadní tyč vrátil Pichlík hlavou před branku Rybákovi a jeho hlavičku pod břevno vyškrábl Blažek s obtížemi na roh.

Běžela 83. min., Kunt na levé straně poslal do brejku Pichlíka, toho ve vápně sestřelil Jirmus a hosté měli výhodu pokutového kopu. Ten s jistotou proměnil Sleza a Čížovští podruhé „kolébali“ dceru kapitána týmu.

V samém závěru střetnutí si domácí dlouhán Jirmus vyšlápl na stopera Gornického a po druhé žluté kartě byl vyloučen. V nastaveném čase měl ještě možnost Pichlík, jeho hlavičku však vytáhl Blažek na roh.

Po zápase zavládla v táboře hostí velká radost. Všichni už se těší na tuto sobotu, kdy do Čížové přijede vedoucí tým soutěže – Český Krumlov.

Žk 4:5, Čk 1:0 (89. Jirmus), rozhodčí Sebera, 105 diváků.

Sestava Čížové: Jelínek – Jaroušek, Gornický, Brož, Hora – Sleza, Miklavčič, Souhrada (72. Jindřich), Kunt – Bystrov (46. Rybák), Pichlík. Mužstvo vedl předseda čížovského oddílu Luděk Mařík.